Świat

Rosja i Niemcy nas okrążyły

Numer 52 - 09.11.2011
Wczoraj w nadmorskiej miejscowości Lubmin w Niemczech kanclerz Angela Merkel i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew odkręcili symboliczny kurek Gazociągu Północnego. Wcześniej Miedwiediew spotkał się z prezydentem Niemiec Christianem Wulffem.

Moskwa stawia warunki

Numer 52 - 09.11.2011
Rosja nie zgadza się na pomoc europejskiemu funduszowi ratunkowemu bez pośrednictwa MFW. Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), poszukuje funduszy dla ratowania strefy euro w Rosji, Japonii i Chinach.

Więcej molestowanych

Numer 52 - 09.11.2011
Sharon Bialek z Chicago jest już czwartą kobietą utrzymującą, że była molestowana seksualnie przez republikańskiego kandydata do nominacji prezydenckiej biznesmena Hermana Caina. Bialek jako pierwsza z oskarżycielek ujawniła swoją tożsamość podczas telewizyjnej konferencji prasowej. Ze słów kobiety wynika, że do molestowania doszło w lipcu 1997 r.

Wpadka Sarkozy’ego

Numer 52 - 09.11.2011
Beniamin Netanjahu to kłamca! – takie słowa pod adresem premiera Izraela miały paść z ust prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego podczas spotkania w cztery oczy z prezydentem USA Barackiem Obamą. Poufną, mało dyplomatyczną rozmowę dwóch polityków dziennikarze podsłuchali przypadkiem na szczycie G20, który odbył się 3 listopada w Cannes.

Kaddafi zapisał terrorystom miliony

Numer 52 - 09.11.2011
Muammar Kaddafi zdążył przed śmiercią przekazać 28 mln dol. międzynarodowym terrorystom. Taką informację podały egipskie media, powołując się na słowa byłego dyrektora generalnego Arabskiej Organizacji Pracy (ALO) Ibrahima Quwaidera. Do spotkania Kaddafiego z terrorystami miało dojść pół roku temu. Dyktator miał zapisać te środki na dokonanie „zemsty po upadku reżymu”.

Jak za sowieckich rządów

Numer 53-54 - 10.11.2011
Unia Europejska to paskudny potwór – twierdzi brytyjski europarlamentarzysta i współprzewodniczący parlamentarnej frakcji Europa Wolności i Demokracji Nigel Farage w rozmowie z Olgą Olehno. Czy Unia Europejska jest demokratyczna? Zdecydowanie nie. Co więcej, obawiam się, że nie minie tydzień, a przewodniczący José Manuel Barroso będzie nosił na ramieniu opaskę z godłem Unii Europejskiej.

Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

Numer 53-54 - 10.11.2011
Jak ujawniły władze Litwy, w ostatni poniedziałek dwa razy w ciągu kilku godzin ogłaszano alarm w powietrzu. W pobliżu granicy pojawiły się bowiem bombowce i myśliwce Rosji.

Znów będą protesty gejów?

Numer 53-54 - 10.11.2011
Parę pingwinów afrykańskich, Pedro i Buddy’ego, łączy więcej niż przyjaźń. Zamiast interesować się samicami, wolą spędzać czas ze sobą. Dlatego dyrekcja zoo w Toronto postanowiła je rozdzielić. Pingwiny afrykańskie są zagrożone wymarciem. Pedro i Buddy następne miesiące spędzą wyłącznie w towarzystwie samic. Decyzja ta wzbudziła duże emocje w środowiskach gejowskich. I to nie po raz pierwszy.

Czarna lista

Numer 53-54 - 10.11.2011
Wśród kandydatów w parlamentarnych wyborach w Rosji policja wykryła ponad 50 osób z przeszłością kryminalną. Najczęściej przyszli deputowani sądzeni byli za kradzieże, wymuszenia, rozboje, ale też za wypadki drogowe po pijanemu. Na liście kandydatów z problemami MSW nie umieściło jednak Andrieja Ługowoja z LDPR, którego Brytyjczycy oskarżyli o zamordowanie Aleksandra Litwinienki.

Muzułmanie kamienowali szatana

Numer 50 - 07.11.2011
Setki tysięcy muzułmanów przystąpiło w piątek do rytualnego kamienowania szatana. Potem złożyli ofiary ze zwierząt i ruszyli w stronę Mekki. Wczoraj zakończył się ostatni i uważany za najbardziej niebezpieczny etap hadżdżu, czyli pielgrzymki do świętego miasta muzułmanów – Mekki. Wyznawcy Allaha przez trzy dni rzucali kamieniami w trzy 25-metrowe kamienne stele symbolizujące szatana.