Świat

Jak za sowieckich rządów

Numer 53-54 - 10.11.2011
Unia Europejska to paskudny potwór – twierdzi brytyjski europarlamentarzysta i współprzewodniczący parlamentarnej frakcji Europa Wolności i Demokracji Nigel Farage w rozmowie z Olgą Olehno. Czy Unia Europejska jest demokratyczna? Zdecydowanie nie. Co więcej, obawiam się, że nie minie tydzień, a przewodniczący José Manuel Barroso będzie nosił na ramieniu opaskę z godłem Unii Europejskiej.

Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

Numer 53-54 - 10.11.2011
Jak ujawniły władze Litwy, w ostatni poniedziałek dwa razy w ciągu kilku godzin ogłaszano alarm w powietrzu. W pobliżu granicy pojawiły się bowiem bombowce i myśliwce Rosji.

Znów będą protesty gejów?

Numer 53-54 - 10.11.2011
Parę pingwinów afrykańskich, Pedro i Buddy’ego, łączy więcej niż przyjaźń. Zamiast interesować się samicami, wolą spędzać czas ze sobą. Dlatego dyrekcja zoo w Toronto postanowiła je rozdzielić. Pingwiny afrykańskie są zagrożone wymarciem. Pedro i Buddy następne miesiące spędzą wyłącznie w towarzystwie samic. Decyzja ta wzbudziła duże emocje w środowiskach gejowskich. I to nie po raz pierwszy.

Czarna lista

Numer 53-54 - 10.11.2011
Wśród kandydatów w parlamentarnych wyborach w Rosji policja wykryła ponad 50 osób z przeszłością kryminalną. Najczęściej przyszli deputowani sądzeni byli za kradzieże, wymuszenia, rozboje, ale też za wypadki drogowe po pijanemu. Na liście kandydatów z problemami MSW nie umieściło jednak Andrieja Ługowoja z LDPR, którego Brytyjczycy oskarżyli o zamordowanie Aleksandra Litwinienki.

Muzułmanie kamienowali szatana

Numer 50 - 07.11.2011
Setki tysięcy muzułmanów przystąpiło w piątek do rytualnego kamienowania szatana. Potem złożyli ofiary ze zwierząt i ruszyli w stronę Mekki. Wczoraj zakończył się ostatni i uważany za najbardziej niebezpieczny etap hadżdżu, czyli pielgrzymki do świętego miasta muzułmanów – Mekki. Wyznawcy Allaha przez trzy dni rzucali kamieniami w trzy 25-metrowe kamienne stele symbolizujące szatana.

ON TEŻ TRUŁ Litwinienkę

Numer 51 - 08.11.2011
Brytyjska prokuratura zażąda od Rosji wydania byłego oficera KGB Dmitrija Kowtuna. Chce mu postawić zarzuty w sprawie zabójstwa Aleksandra Litwinienki – donosi „Sunday Times”. Kowtun miał pomagać w zamachu innemu b. kagebiście, Andriejowi Ługowojowi.

Propaguje poligamię i seks grupowy

Numer 51 - 08.11.2011
Władze Malezji wydały zakaz publikowania poradnika seksualnego dla muzułmanek wydanego przez „Klub Posłusznych Żon” związany z radykalną sektą islamską Al-Arquam.

10 mln euro za pomyłkę

Numer 51 - 08.11.2011
Budowa nowej siedziby BND – Federalnej Służby Wywiadowczej w Berlinie pochłonie krocie. Jak podał dziennik „Berliner Morgenpost”, seria wpadek przy budowie najnowocześniejszej centrali wywiadowczej Europy nie ma końca. Okazało się, że klimatyzatory zamontowane w budynku nie spełniają norm higienicznych i należy je zdemontować.

Wenezuelska MISS ŚWIATA 2011

Numer 51 - 08.11.2011
Za najpiękniejszą wśród uczestniczek 61. edycji konkursu Miss Świata uznano 22-letnią Miss Wenezueli Ivian Sarcos. Kiedy Ivian miała 8 lat, została sierotą. Wychowała się przy klasztorze żeńskim. Poważnie rozmyślała nad tym, żeby zostać zakonnicą. 22-latka ma dyplom z zarządzania zasobami ludzkimi i dyplom szkoły pielęgniarskiej.

Opozycja: To początek dyktatury

Numer 51 - 08.11.2011
Dotychczasowy prezydent, lewicowy Daniel Ortega, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Ortega był już prezydentem Nikaragui w latach 1985-1990 i sprawuje ten urząd po raz drugi od 2006 r. Mógł ubiegać się o reelekcję dzięki decyzji Sądu Najwyższego, który zniósł zakaz sprawowania urzędu prezydenckiego przez kolejne dwie kadencje.