Świat

To jest młodzież papieża

Numer 167 - 26.03.2012
Niedzielna msza święta dla ponad pół miliona wiernych w Leon była największym wydarzeniem wizyty Benedykta XVI w Meksyku.

Cameron walczy z pijaństwem

Numer 166 - 24.03.2012
Wielka Brytania Rząd Davida Camerona chce ograniczyć pijaństwo i jego skutki, zwłaszcza wśród młodzieży. Chce to osiągnąć przez ustanowienie ceny minimalnej na alkohol i uniemożliwienie sklepom jego sprzedaży ze zniżką.

Zakaz śpiewania hymnu

Numer 166 - 24.03.2012
UE Europejska Federacja Piłki Ręcznej uważa, że kibice węgierskiego klubu MKB Veszprem złamali przepisy, śpiewając przed meczem węgierski hymn.

Hiszpanie na bruku

Numer 166 - 24.03.2012
Madryt Blisko 23 proc. Hiszpanów nie ma pracy i nie spłaca rat kredytów mieszkaniowych. Według hiszpańskiego stowarzyszenia obywatelskiego PAH codziennie tylko w stolicy Hiszpanii dochodzi do 40 eksmisji. Rząd podjął negocjacje z bankami. Ludzie nie mają z czego spłacać hipotek, liczba rodzin, w których żaden z członków nie ma stałego źródła dochodu, przekroczyła milion.

Jak zmniejszyć dług

Numer 166 - 24.03.2012
Węgierski rząd zapoczątkował rozmowy z bankami o oddłużeniu samorządów, które są winne bankom ogromną jak na Węgry kwotę ponad 5 mld dol. To kolejny etap sprzątania po rządach postkomunistów, którzy zadłużyli kraj.

Gauck: Nikt nie może być wykluczony

Numer 166 - 24.03.2012
Przed obliczem przewodniczącego Bundestagu w obecności członków obu izb parlamentu oraz żyjących jeszcze poprzednich prezydentów i wielu zaproszonych gości Joachim Gauck złożył uroczyste ślubowanie. Pierwsze oficjalne przemówienie wygłoszone przez prezydenta dotyczyło demokracji, ogólnie pojętej wolności z zachowaniem solidarności socjalnej i integracji europejskiej.

Bo ma… napięty kalendarz

Numer 166 - 24.03.2012
Nie będzie majowego szczytu NATO-Rosja w USA. Putin nie chce na niego przyjechać. Oficjalnie sekretarz generalny NATO tłumaczy zerwanie spotkania „napiętym kalendarzem wewnątrzpolitycznym w Rosji”.

Zbrojenia na preferencyjnych warunkach

Numer 166 - 24.03.2012
Przebywający w Berlinie minister obrony Izraela Ehud Barak podpisał kontrakt na budowę kolejnego, szóstego okrętu podwodnego klasy Delfin. Obecnie izraelska marynarka wojenna dysponuje trzema okrętami tego typu, a dwa kolejne są w budowie i mają trafić do służby w najbliższych latach.

Terroryzm antyterrorystów

Numer 166 - 24.03.2012
Mamy świetną policję, wspaniałe brygady antyterrorystyczne i nie gorsze służby specjalne. Wszystkie te służby i im podobne powinniśmy stawiać za wzór służbom zagranicznym. Działają błyskawicznie i skutecznie nad wyraz.

Dramat w Tuluzie a walka wyborcza

Numer 165 - 23.03.2012
23-letni Mohammed Merah, który przyznał się do zabójstwa trzech wojskowych oraz nauczyciela i trójki uczniów szkoły żydowskiej w Tuluzie, nie żyje. Kampania prezydencka zawieszona na kilka dni ruszyła z powrotem pełną parą.

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama