Świat

„Krok” mordercą doskonałym

Numer 30 - 13.10.2011
W Niemczech odnotowano zatrucia syntetycznym narkotykiem „Krokodyl”. Nawet niewielkie dawki tego specyfiku doprowadzają do krańcowego wycieńczenia organizmu. Niemiecka policja ustaliła, że narkotyk, nazywany w skrócie „Krok”, pochodzi z Rosji. Syntetyk jest zamiennikiem heroiny, a w jego skład wchodzi m.in. kodeina i ołów.

97-letni pirat drogowy

Numer 30 - 13.10.2011
Staruszek z Niemiec zaparkował samochód na środku autostrady w Nadrenii Północnej-Westfalii. 97-letni mężczyzna chciał dotrzeć do Kolonii. Pomylił jednak kierunki i jechał pod prąd. Zdezorientowany zatrzymał auto na środku autostrady. Kierowcy mijający dziwnie zaparkowany samochód zaalarmowali policję. To nie pierwszy taki przypadek z udziałem seniora za kierownicą.

Nie ma drogi, nie ma seksu

Numer 30 - 13.10.2011
280 kolumbijskich kobiet wywalczyło budowę odcinka drogi z miasta Barbacoas do metropolii Pasto. Władze wydały zgodę na budowę pod naciskiem niecodziennego szantażu.Kobiety z miasteczka Barbacoas miały już dość zapaści komunikacyjnej w regionie. Od 18 lat lokalne władze przekładały budowę 250-kilometrowego odcinka drogi, który miał połączyć miasto z metropolią Pasto.

Chrześcijanie giną za wiarę

Numer 28 - 11.10.2011
W niedzielę blisko 2 tys. koptyjskich chrześcijan protestowało w Kairze przeciwko muzułmańskim ekstremistom. Pokojowa demonstracja przerodziła się w krwawe walki uliczne. Zdaniem premiera Egiptu Essama Scharafa, zamieszki były spiskiem wymierzonym w egipską demokrację.

Modernizacja po chińsku 

Numer 28 - 11.10.2011
W poniedziałek, 10 października, Władimir Putin udał się do Chin w celu podpisania umowy o współpracy w sferze modernizacji gospodarki. Dokument ten ma być odpowiedzią na skierowany do Rosji brukselski program „Partnerstwo dla modernizacji”.

Człowiek Śniegu jest blondynem

Numer 28 - 11.10.2011
W głuchej tajdze w Rosji, na pograniczu z Chinami, Mongolią oraz z Kazachstanem, kolejna ekspedycja szukała śladów Yeti. Znaleziono m.in. kępkę jego włosów.

„Blady François” kontrkandydatem Sarkozy’ego?

Numer 28 - 11.10.2011
Były sekretarz generalny Partii Socjalistycznej (PS) wygrał w niedzielę pierwszą turę prawyborów prezydenckich, wyprzedzając szefową ugrupowania Martine Aubry.

Nie ma z czego się cieszyć

Numer 28 - 11.10.2011
Oprócz bardzo pochlebnego dla PO tonu w mediach niemieckich pojawiły się też bardziej trzeźwe komentarze. – Donald Tusk jest pierwszym premierem w Polsce po 1989 r., który został wybrany na drugą kadencję. Mimo to nie może być zadowolony ze swojego wyniku – ocenia Spiegel Online.

Unijne obligacje na Kremlu

Numer 28 - 11.10.2011
Rosja zgłosiła gotowość zakupu obligacji rządu Hiszpanii. Stawia jednak warunek: kraje strefy euro muszą wcielić w życie strategię antykryzysową. Z takim oświadczeniem w poniedziałek wystąpił Arkadij Dworkowicz, doradca ekonomiczny prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Według agencji Reutera, rosyjska propozycja nie jest niczym zaskakującym. Rosja już zainwestowała 40 proc.

Porodówka w galerii

Numer 28 - 11.10.2011
Amerykańska artystka Marni Kotak zapowiedziała, że urodzi swoje dziecko podczas wernisażu w nowojorskiej galerii. Życie jest najlepszym odzwierciedleniem sztuki. Najbardziej fascynujące spektakle powstają tylko wtedy, gdy nie udajemy, ale autentycznie uczestniczymy w wydarzeniach – powiedziała Kotak. Artystka wybrała na miejsce narodzin swojego dziecka wnętrze galerii sztuki.