reklama


Świat

Minister zmienił front

Numer 153 - 09.03.2012
Syria W czwartek wiceminister ds. ropy naftowej Abdo Hussameddin przeszedł na stronę opozycji zwalczającej reżim Baszara al-Asada. Abdo Hussameddin ogłosił swoje przejście na stronę opozycji za pośrednictwem kanału YouTube. „Nie będę już dłużej na usługach kryminalnego reżimu (…). Radzę moim kolegom, by również opuścili pokład tego śmierdzącego statku” – oświadczył polityk.

Teheran umacnia pozycję w regionie

Numer 153 - 09.03.2012
Szefowie MSZ Azerbejdżanu, Iranu i Turcji – Elmar Memmedyarov, Ali Akbar Salehi i Ahmet Davutoğlu – zawarli umowę o pogłębieniu współpracy w regionie.

Czołgi zamiast emerytur

Numer 153 - 09.03.2012
W 2010 r. rząd Grecji wydał około miliarda euro na zakup bomb, rakiet i samolotów bojowych. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Brukselę. Francuskie samoloty bojowe, ładunki wybuchowe i rakiety zakupione w 2010 r. kosztowały Greków 876 mln euro. Drugie i trzecie miejsce na liście dostawców broni do Grecji zajmują Włosi i Holendrzy, wartość zamówień zaś oszacowano na ok. 53 mln euro.

Hakerski atak

Numer 153 - 09.03.2012
Watykan Portal internetowy Watykanu został w środę zaatakowany przez hakerów z grupy Anonymous. Hakerzy włamali się na stronę Stolicy Apostolskiej i znieważyli Kościół.

Pacyfik występuje z brzegów

Numer 153 - 09.03.2012
Kiribati Anote Tong, prezydent Kiribati, wyspiarskiego archipelagu na Pacyfiku, poinformował, że jego obywatele będą mogli przenieść się na Fidżi. Tong prowadzi rozmowy o zakupie drugiej co do wielkości wyspy archipelagu Fidżi – Vanua-levu. 100 tys. mieszkańców Kiribati może zostać zmuszonych do przenosin na wyspę odległą o 2 tys. km z powodu podnoszenia się poziomu oceanu.

Capstrzyk i śledztwo na pożegnanie

Numer 153 - 09.03.2012
W czwartek w ogrodach pałacu Bellevue wojskowa orkiestra uroczyście pożegnała byłego już prezydenta Niemiec Christiana Wulffa, w tym samym czasie prokuratura wszczyna przeciwko niemu postępowanie wyjaśniające w sprawie podejrzeń o korupcję. Ponad 170 oficjalnie zaproszonych gości odmówiło obecności na tym uroczystym capstrzyku.

Putin prezydentem jest i basta

Numer 153 - 09.03.2012
Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich. Wygrał je Władimir Putin, który dostał 63,6 proc. głosów. Zastępca szefa CKW Stanisław Wawiłow przestrzegł wszystkich, którym nie podobał się przebieg wyborów i ich oficjalne wyniki. – Zachowujemy się bardzo tolerancyjnie, a może niepotrzebnie.

Służba zdrowia oszczędza na otyłych

Numer 153 - 09.03.2012
Brytyjska służba zdrowia odmawia pacjentom z nadwagą oraz palaczom operacji, takich jak wymiana stawu biodrowego lub usunięcie jaskry, bo prowadzą oni „niezdrowy tryb życia”. – To dyskryminacja – uważają lekarze.

Zginęli żołnierze NATO

Numer 152 - 08.03.2012
Afganistan W zamachu bombowym na południu Afganistanu zginęło sześciu brytyjskich żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF).

Papież modlił się za Polaków

Numer 152 - 08.03.2012
Watykan Benedykt XVI modlił się w środę za ofiary katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Papież nawiązał do niej, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie. Benedykt XVI powiedział po polsku: „W modlitwie polecam Panu ofiary niedawnej katastrofy kolejowej. Dla zmarłych wypraszam wieczne odpoczywanie, a dla rannych łaskę szybkiego powrotu do zdrowia”.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama