Świat

Tammy zamiast Thomasa

Numer 20 - 01.10.2011
Para lesbijek z Kalifornii zafundowała swojemu 11-letniemu adoptowanemu synowi kuracje hormonalną, która ma zatrzymać jego rozwój płciowy.

Modlą się do Putina

Numer 20 - 01.10.2011
We Władimirze Putinie rozpoznano wcielenie Pawła Apostoła. Brzmi jak kiepski żart. Jednak członkowie sekty we wsi Bolszaja Jelnia, znajdującej się 400 km na wschód od Moskwy, wcale się z tego nie śmieją. Codziennie zaczynają dzień od modlitwy do premiera Rosji.

Partnerstwo bez rezultatów

Numer 20 - 01.10.2011
Michał Dworczyk, założyciel Fundacji Wolność i Demokracja, ekspert ds. wschodnich, kandydat PiS-u do Sejmu komentuje szczyt Partnerstwa Wschodniego. Trudno się było po tym szczycie spodziewać większych rezultatów. Choćby dlatego, że całe Partnerstwo Wschodnie do tej pory ich nie przyniosło.

Radykalny duchowny zabity w Jemenie

Numer 21 - 03.10.2011
Przywódca Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim Anwar al-Awlaki zginął w piątek w Jemenie w nalocie amerykańskiego samolotu bezzałogowego. Protestują organizacje obrony praw człowieka w USA. Konserwatywny senator nazwał jego śmierć „politycznym mordem”.

Groźna Moskwa

Numer 21 - 03.10.2011
Estonia po rosyjskiej agresji na Gruzję tak bardzo obawiała się o swoje bezpieczeństwo, że rozważała ulokowanie na terenie kraju amerykańskiej bazy wojskowej.

Dość spłacania kredytów!

Numer 21 - 03.10.2011
Prawie dwa tysiące osób protestowały w sobotę na moście Brooklyńskim w Nowym Jorku przeciwko kryzysowi gospodarczemu i finansowej oligarchii na Wall Street. Ponad 700 demonstrantów trafiło do aresztu. Zostali zatrzymani za blokowanie ruchu ulicznego i próbę zorganizowania marszu bez zezwolenia władz. Protesty na Wall Street, w sercu finansowym miasta, trwają od dwóch tygodni.

Pekin dobiera się do gwiazd

Numer 19 - 30.09.2011
Chiny podbijają kosmos. W czwartek wystartowała rakieta, mająca wyprowadzić na orbitę Tiangong-1, czyli pierwszy moduł przyszłej stacji kosmicznej Niebiański Pałac. To pierwszy krok do stałej obecności chińskich kosmonautów na orbicie ziemskiej.

Planował atak na Pentagon

Numer 19 - 30.09.2011
Agenci amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego FBI aresztowali mężczyznę podejrzanego o przygotowywanie zamachów na Pentagon, siedzibę departamentu obrony USA i Kapitol, siedzibę Kongresu.

Rakieta bardzo bliskiego zasięgu

Numer 19 - 30.09.2011
Rosyjscy generałowie postanowili zrobić prezydentowi Miedwiediewowi prezent. Gdy ten zapewniał, że wydatki na wojsko znacznie wzrosną, armia wystrzeliła nową rakietę międzykontynentalną. Tyle że rakieta nie przeleciała między kontynentami – spadła po 8 km.

Euro to szaleństwo

Numer 19 - 30.09.2011
William Hague, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, nazwał wprowadzenie euro kolektywnym szaleństwem. Strefę euro przyrównał zaś do płonącego domu bez wyjścia ewakuacyjnego. – Przez stulecia będzie się o tym pisało jako o pomniku zbiorowego szaleństwa – powiedział Hague w wywiadzie dla magazynu „The Spectator”. Hague jest znanym krytykiem UE.