reklama


Świat

Koniec negocjacji z talibami?

Numer 22 - 04.10.2011
Pakistańska sieć terrorystyczna Hakkani odrzuciła odpowiedzialność za śmierć szefa afgańskiej Najwyższej Rady Pokoju Burhanuddina Rabbaniego. Władze w Kabulu w te zapewnienia jednak nie wierzą. Zerwały negocjacje z talibami. Ich zdaniem rozmowy nie mają sensu, tak długo, jak Pakistan chroni terrorystów.

Bez mamy i taty w paszporcie

Numer 22 - 04.10.2011
Lobby brytyjskich homoseksualistów dopięło swego. Wyrazy „matka” i „ojciec” zostaną zastąpione politycznie poprawnymi określeniami: „rodzic 1” i „rodzic 2”. Jak podaje dziennik „Daily Mail”, brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych podjęło kontrowersyjną decyzję w trosce o osoby, których płeć faktyczna nie zgadza się z deklarowaną.

Z Rosjanami przeciw PiS-owi

Numer 22 - 04.10.2011
Niedawno Adam Michnik wybrał się do Moskwy szukać sojuszników. W wywiadzie na portalu RIA Nowosti mówił m.in.: „Dziś nacjonalizm doskonale czuje się w Polsce… i na Węgrzech”. Naczelny „Gazety Wyborczej” skarży się, że Fidesz i Orbán „są tam teraz u władzy”. Oburza się też, „że i w Polsce słychać głosy, żeby też pójść w ślady Węgier”.

Zdziecinnienie jest w modzie

Numer 20 - 01.10.2011
Tydzień minął pod znakiem dobrych wiadomości, nadchodzących z wpływowych mediów szóstego imperium europejskiego, czyli III RP. Na tle pozostałych państw nasz kraj zadziwia inne mocarstwa – i większe, i mniejsze.

Ograniczenia dla państw narodowych

Numer 20 - 01.10.2011
Jose Barroso, szef Komisji Europejskiej, zaproponował, aby w odpowiedzi na największy w historii kryzys Unii zwiększyć uprawnienia Komisji, zamiast tworzyć rząd gospodarczy złożony z 17 przywódców państw strefy euro. Komisja Europejska jest rządem gospodarczym Unii Europejskiej; nie potrzebujemy nowych instytucji.

GPS zdrajca

Numer 20 - 01.10.2011
Szwedzki piłkarz Alexander Gerndt bardzo spieszył się na imprezę z okazji sukcesu swojego klubu Helsingborgs IF w mistrzostwach Szwecji. Szampana jednak się nie napił. Gerndt miał dotrzeć z Holandii do niemieckiego miasta portowego Puttgarten. Szwed chciał wpisać w samochodowej nawigacji nazwę miasta. Urządzenie skierowało go jednak do miasta Putgarten na Rugii.

Przebrana za Hitlera

Numer 20 - 01.10.2011
Uczennice biorące udział w szkolnej paradzie włożyły kostiumy stylizowane na niemieckie mundury z czasów II wojny światowej. Na przedramionach miały czerwone opaski ze swastyką. Jedna z uczennic przebrała się za Adolfa Hitlera. Po protestach, m.in. Centrum Szymona Wiesenthala z Los Angeles, władze szkoły przeprosiły za kontrowersyjną paradę.

Miś miał pecha

Numer 20 - 01.10.2011
Niedźwiadek Hope został przypadkowo zastrzelony w amerykańskim stanie Minnesota. Miał niecałe 2 lata. Jego urodziny były transmitowane na żywo w internecie. Szybko stał się gwiazdą na Facebooku, gdzie miał 130 tys. fanów. Miś był także bohaterem filmu dokumentalnego BBC. Sympatyczny niedźwiadek miał pecha.

Tammy zamiast Thomasa

Numer 20 - 01.10.2011
Para lesbijek z Kalifornii zafundowała swojemu 11-letniemu adoptowanemu synowi kuracje hormonalną, która ma zatrzymać jego rozwój płciowy.

Modlą się do Putina

Numer 20 - 01.10.2011
We Władimirze Putinie rozpoznano wcielenie Pawła Apostoła. Brzmi jak kiepski żart. Jednak członkowie sekty we wsi Bolszaja Jelnia, znajdującej się 400 km na wschód od Moskwy, wcale się z tego nie śmieją. Codziennie zaczynają dzień od modlitwy do premiera Rosji.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama