Świat

Źle dla Sarkozy’ego

Numer 16 - 27.09.2011
W wyniku częściowych wyborów do francuskiego Senatu lewica z Partią Socjalistyczną na czele zdobyła po raz pierwszy od 1958 r. większość w izbie wyższej.

Prezydent Chorwacji na Wawelu

Numer 16 - 27.09.2011
Przebywający z wizytą w Polsce prezydent Republiki Chorwacji Ivo Josipović złożył wieniec na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Udał się do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, gdzie znajduje się sarkofag pary prezydenckiej, podobnie, jak czyni to wielu odwiedzających nasz kraj przywódców. Główne media milczą na ten temat.

Długie ręce Rosji

Numer 16 - 27.09.2011
Trójkę czeczeńskich emigrantów w Stambule zabił rosyjski agent. Trzej Czeczeni zostali zamordowani, gdy wyszli na ulicę po zakończeniu tradycyjnych piątkowych modlitw. Z czarnego samochodu oddano 11 strzałów z pistoletu z tłumikiem, po czym auto natychmiast odjechało. Zabici Czeczeni byli ścigani przez Rosjan w związku z zamachem bombowym na moskiewskim lotnisku Domodiedowo w styczniu br.

Palestyna chce niepodległości

Numer 16 - 27.09.2011
Prezydent Mahmud Abbas przemawiał na forum Zgromadzenia Ogólnego po złożeniu wniosku o przyjęcie Palestyny do ONZ. Decyzja będzie prawdopodobnie odmowna, gdyż zawetują ją USA. Ameryka zdecydowała się poprzeć Izrael, który sprzeciwia się przyjęciu Palestyny do ONZ. Jednak Abbas dla Arabów już jest bohaterem narodowym.

Celem polityki jest sprawiedliwość

Numer 16 - 27.09.2011
Ojciec Święty w przemówieniu do parlamentu niemieckiego pouczył polityków, że powinni służyć prawu i sprawiedliwości. Odpowiedzią na kryzysy powinno być zwrócenie się do Boga.

Chcesz w mordę?

Numer 14 - 24.09.2011
Znakomity polski poeta Konstanty Ildefons Gałczyński w swoim wierszu „Cyrulik jesienny” skarży się na nudę: „Oto się jesień zaczyna i nie ma komu dać w mordę”. Ale to były inne czasy, bicie w mordę należało do arsenału osobników wykolejonych.

W obronie nikabu

Numer 14 - 24.09.2011
32-letnia Kenza Drider, która od 13 lat nosi nikab, chustę owijaną dookoła głowy, pozostawiając odkryte tylko czoło i oczy, chce walczyć z obowiązującym od kwietnia tego roku we Francji zakazem noszenia islamskich zasłon.

Świat na krawędzi

Numer 14 - 24.09.2011
Choć w piątek giełdy w Europie się uspokoiły, to czwartkowy krach wzbudził obawy, że świat na nowo pogrąży się w kryzysie. Siedem państw z Grupy 20 wzywa przywódców strefy euro do działania.

Chiny wygryzają Rosję

Numer 14 - 24.09.2011
Chiny i Białoruś podpisały umowę o współpracy, pozwalającą chińskim inwestorom na uczestniczenie w prywatyzacji białoruskich przedsiębiorstw. Jak oświadczyli przedstawiciele Kremla, takiego porozumienia nie ma nawet między Rosją a Białorusią.

„Jakaś cholerna Dania!”

Numer 14 - 24.09.2011
Były minister ds. bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii, prominentny polityk Partii Pracy sir Alan West, obraził Duńczyków i Belgów podczas konferencji na temat obronności w Londynie.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama