Świat

Ratowanie czy szpiegowanie?

Numer 35 - 19.10.2011
17 października w serbskim mieście Nisz doszło do podpisania umowy o utworzeniu rosyjsko-serbskiego Centrum ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Bałkanach. Zachód uważa, że będzie ono wykorzystywane do szpiegowania elementów tarczy antyrakietowej USA, które znajdą się na terenie Rumunii.

Powstańcy zdobyli Bani Walid

Numer 35 - 19.10.2011
Po sześciu tygodniach oblężenia wojska Narodowej Rady Libijskiej zdobyły Bani Walid. Zwolennicy Kaddafiego bronią się jeszcze w jednej z dzielnic jego rodzinnej Syrty.

Taksówkarz mumią

Numer 35 - 19.10.2011
Brytyjski taksówkarz Alan Billis z miejscowości Torquay to pierwszy Brytyjczyk zmumifikowany jak egipscy faraonowie.

Kłopot wielki jak Chiny

Numer 35 - 19.10.2011
Po 15 latach rozmów załamały się negocjacje Gazpromu z Chinami na dostawy gazu. W tym czasie Chiny zbudowały własny gazociąg z Azji Środkowej. W 1996 r., w trakcie wizyty prezydenta Rosji Borysa Jelcyna w Chinach, podpisano wstępną umowę na dostawy rosyjskiego gazu. Przed Gazpro-mem stanęła wizja podboju Azji.

Jemen na progu wojny DOMOWEJ

Numer 34 - 18.10.2011
Nadzieje arabskiej wiosny na demokratyzację ustępują obawom o trwałą destabilizację regionu. Najgorsza sytuacja jest w Jemenie, gdzie w miniony weekend co najmniej 20 demonstrantów zginęło z rąk wiernych prezydentowi Alemu Abdullahowi Salihowi.

Sprzeciwiają się biedzie

Numer 34 - 18.10.2011
Członkowie organizacji „Los Ludu” zawiesili na maszcie zacumowanego w Sankt Petersburgu legendarnego krążownika „Aurora” piracką flagę z trupią czaszką. Postanowili w ten sposób uczcić Światowy Dzień Walki z Ubóstwem i zaprotestować przeciwko powszechnej biedzie w Rosji.

Kryjówka w zwrotnicy

Numer 34 - 18.10.2011
W niedzielę doszło w Niemczech do kilkugodzinnej blokady ruchu pociągów. Wszystko przez zwierzątko zaklinowane w zwrotnicy. Blisko pięciogodzinne opóźnienia pociągów i paraliż kolei to bilans nie-dzielnej blokady zwrotnicy na trasie Getynga–Kassel. Sprawcą zamieszania był szop pracz, który zaklinował się w urządzeniu. Trzy pociągi stały w szczerym polu.

Z maczugą do parlamentu

Numer 34 - 18.10.2011
Kastety, imitację broni palnej, a nawet tasak do mięsa znaleziono wśród przedmiotów, które turyści próbowali wnieść do budynku parlamentu Wielkiej Brytanii – pisze „The Sunday Times”.

Kandydat na prezydenta, KTÓREGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Numer 34 - 18.10.2011
Jeszcze rok temu wszystko wskazywało na to, że jego kariera polityczna jest skończona. Wewnątrzpartyjne sondaże Partii Socjalistycznej (PS) nie dawały mu szans na spełnienie jego największej ambicji, startu w wyborach prezydenckich w 2012 r.

Horror na egzotycznej wyspie

Numer 34 - 18.10.2011
Wczoraj, po tygodniu poszukiwań, policja schwytała Polinezyjczyka, który zamordował i zjadł niemieckiego turystę. W zeszłym tygodniu na oddalonej o 1500 km od Tahiti polinezyjskiej wyspie Nuku Hiva policja znalazła częściowo spopielone szczątki ludzkie. Dwudziestu dwóch funkcjonariuszy przeczesywało teren w poszukiwaniu śladów. Policjanci zabezpieczyli m.in. ludzką szczękę i strzępy odzieży.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama