Świat

Ojczyzna wita Benedykta XVI

Numer 13 - 23.09.2011
Wczoraj Benedykt XVI przybył z pierwszą oficjalną wizytą do Niemiec. W Berlinie spotkał się z czołowymi politykami i wygłosił mowę w niemieckim parlamencie. Religia jest gwarantem wolności człowieka – powiedział Ojciec Święty podczas pierwszego dnia pobytu w ojczyźnie.

Krążowniki trupy

Numer 13 - 23.09.2011
Rosyjskie ministerstwo obrony wpadło na oryginalny pomysł, jak wzmocnić flotę wojenną: chce ożywić trzy stare krążowniki atomowe. Posowieckie okręty mają stać się niezawodnymi zabójcami atomowymi.

Układ Rosja - Szwajcaria

Numer 13 - 23.09.2011
Rosja ma już umowę ze Szwajcarią, dzięki której Moskwa będzie mogła otrzymywać informacje o rachunkach bankowych rosyjskich obywateli. Według ministra finansów Aleksieja Kudrina chodzi o tych obywateli, którzy unikają płacenia podatków w Rosji. Według szacunków zachodnich politologów z kraju wywieziono do tej pory ok. 25 mld dol., jednak niekoniecznie do Szwajcarii.

Zamach w Dagestanie

Numer 13 - 23.09.2011
Jedna osoba zginęła, a 61 odniosło obrażenia w wyniku dwóch wybuchów w stolicy Republiki Dagestan, Machaczkale. Do obu zajść doszło w nocy ze środy na czwartek. Co najmniej połowa ofiar to funkcjonariusze miejscowej policji. W sprawie wszczęto dochodzenie. Organy ścigania podały, że pierwszy ładunek został umieszczony obok budynku mieszkalnego. Drugi zaś obok zaparkowanego nieopodal samochodu.

Oszustwo na Oktoberfest

Numer 13 - 23.09.2011
Stowarzyszenie walczące z nieuczciwym rozlewaniem piwa przeprowadziło kontrolę na tradycyjnych dożynkach piwnych w Monachium i dokonało szokującego odkrycia. Tradycyjne litrowe kufle piwa sprzedawane za 9,20 euro wcale nie zawierają litra piwa, tylko trzy czwarte litra albo mniej. – Zamówiliśmy siedem litrowych kufli w każdym namiocie piwnym na festynie.

Wielkie manewry

Numer 12 - 22.09.2011
Kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy z Rosji, Kazachstanu i Kirgizji uczy się, jak zwalczać niepokoje i bunty. A białoruskie wojska dodatkowo – jak bić Polaków.

GDZIE BÓG, TAM I PRZYSZŁOŚĆ

Numer 12 - 22.09.2011
Ojciec Święty przemówi dziś w Berlinie w niemieckim parlamencie i odprawi mszę św. na stadionie olimpijskim dla 70 tys. wiernych. Choć lewacy szykują przeciwko niemu demonstracje, Federico Lombardi, rzecznik Watykanu, oświadczył, że „od papieża nie należy oczekiwać odpowiedzi na pytania marginalne”.

W obronie języka

Numer 12 - 22.09.2011
W piątek przed sejmem Litwy w Wilnie odbędzie się wiec przeciwko kontrowersyjnej ustawie o oświacie – zapowiedziały polskie organizacje na Litwie. Ma w nim wziąć udział ponad 5 tys. osób. Polacy domagają się odwołania przyjętej w marcu ustawy, która ich zdaniem uderza w szkoły mniejszości narodowych. To już kolejna akcja protestacyjna społeczności polskiej w tym miesiącu.

BABECZKI PO 16 DOLARÓW

Numer 12 - 22.09.2011
... i kruche ciasteczka po 10 dol. Te i inne luksusowe smakołyki podawano na konferencjach Ministerstwa Sprawiedliwości USA. Prawda wyszła na jaw po przeprowadzeniu zewnętrznego audytu. O kazało się, że na samo tylko planowanie spotkań amerykańskich urzędników od listopada 2007 r. do września 2009 r. wydano bajeczną kwotę – 600 tys. dol. (1,90 mln zł.).

Afera, która może zniszczyć Obamę

Numer 12 - 22.09.2011
W USA rozwija się skandal, który może zaważyć na wynikach wyborach prezydenckich. Chodzi o upadłość firmy, której rząd zagwarantował kredyt o wartości ponad pół miliarda dolarów, a prezydent Obama prawdopodobnie osobiście zaangażował się w jej poparcie.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama