Świat

„Blady François” kontrkandydatem Sarkozy’ego?

Numer 28 - 11.10.2011
Były sekretarz generalny Partii Socjalistycznej (PS) wygrał w niedzielę pierwszą turę prawyborów prezydenckich, wyprzedzając szefową ugrupowania Martine Aubry.

Nie ma z czego się cieszyć

Numer 28 - 11.10.2011
Oprócz bardzo pochlebnego dla PO tonu w mediach niemieckich pojawiły się też bardziej trzeźwe komentarze. – Donald Tusk jest pierwszym premierem w Polsce po 1989 r., który został wybrany na drugą kadencję. Mimo to nie może być zadowolony ze swojego wyniku – ocenia Spiegel Online.

Unijne obligacje na Kremlu

Numer 28 - 11.10.2011
Rosja zgłosiła gotowość zakupu obligacji rządu Hiszpanii. Stawia jednak warunek: kraje strefy euro muszą wcielić w życie strategię antykryzysową. Z takim oświadczeniem w poniedziałek wystąpił Arkadij Dworkowicz, doradca ekonomiczny prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Według agencji Reutera, rosyjska propozycja nie jest niczym zaskakującym. Rosja już zainwestowała 40 proc.

Porodówka w galerii

Numer 28 - 11.10.2011
Amerykańska artystka Marni Kotak zapowiedziała, że urodzi swoje dziecko podczas wernisażu w nowojorskiej galerii. Życie jest najlepszym odzwierciedleniem sztuki. Najbardziej fascynujące spektakle powstają tylko wtedy, gdy nie udajemy, ale autentycznie uczestniczymy w wydarzeniach – powiedziała Kotak. Artystka wybrała na miejsce narodzin swojego dziecka wnętrze galerii sztuki.

SĄD ROZSTRZYGNĄŁ SPÓR MIĘDZY HOMOSEKSUALNYMI PARAMI

Numer 29 - 12.10.2011
Dwie mamusie albo dwóch tatusiów – kto jest rodzicem? Sąd rodzinny w Londynie przyznał rolę głównych rodziców parze lesbijek, która walczyła z parą gejów o prawo do opieki nad dwiema dziewczynkami. – Ta sprawa jest dobrym przykładem na to, do czego prowadzą tego typu pomysły. Dzieciom czyni się krzywdę – oświadczył przewodniczący sędzia po ogłoszeniu wyroku.

Wyrok dla żelaznej damy

Numer 29 - 12.10.2011
We wtorek, 11 października, sąd rejonowy w Kijowie uznał, że była premier Ukrainy Julia Tymoszenko jest winna nadużyć, do których doszło przy podpisaniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Sąd skazał ją na 7 lat pozbawienia wolności. – Pracowałam, pracuję i będę pracowała na rzecz Ukrainy – odpowiedziała liderka ukraińskiej opozycji.

Energia w nabojach

Numer 29 - 12.10.2011
Słynny konstruktor broni Michaił Kałasznikow wygrał w Paryżu proces ze szwajcarską firmą, która sprzedawała napój energetyzujący Kalashnikov. Paryski sąd zakazał sprzedaży napoju firmie Vinista. W dodatku Szwajcarzy muszą oddać 91-letniemu konstruktorowi domeny internetowe, jakie zarejestrowali, używając jego nazwiska.

Tymoszenko była i pozostanie naszym liderem

Numer 29 - 12.10.2011
Wyrok sądu, skazującego Julię Tymoszenko na karę 7 lat pozbawienia wolności, komentuje Juryj Odarczenko, wiceprzewodniczący frakcji Batkiwszczyna w Radzie Najwyższej Ukrainy. Przed budynkiem rejonowego sądu w Kijowie zebrało się ok. 30 tys. osób. Władze posiłkowały się jednostkami służb specjalnych. Na miejsce przyjechało 60 autobusów z 4 tys. funkcjonariuszy jednostki Berkut.

Rakiety w rękach Hamasu

Numer 29 - 12.10.2011
Alarm w izraelskim wywiadzie. W ręce bojowników palestyńskiego Hamasu trafiła groźna broń z libijskich arsenałów. Niepokoje w Afryce Północnej sprzyjają handlarzom bronią. Główny szlak dostaw biegnie z Libii przez Sudan i Egipt do Strefy Gazy.

Zamiast wieprzowiny

Numer 29 - 12.10.2011
Brytyjski kucharz celebryta nie widzi nic zdrożnego w jedzeniu psiego mięsa. – Szczeniaki nie smakują gorzej od prosiaczków

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama