Świat

Sam miał zażywać polon

Numer 32 - 15.10.2011
Brytyjscy śledczy badający sprawę śmierci Aleksandra Litwinienki muszą uwzględnić również wersję niewykluczającą samobójstwa. Taką wersję wydarzeń z października 2006 r. zaproponowali pełnomocnicy Andrieja Ługowoja. Jest on głównym podejrzanym o otrucie Litwinienki.

Rosja jest gotowa do współpracy

Numer 29 - 12.10.2011
Jedynym warunkiem jest tendencja do zbliżenia z Rosją. I cieszę się, że udało nam się skończyć okres nieporozumień, co miało miejsce za rządów Jarosława Kaczyńskiego. Nasze kraje wiążą nie tylko kwestie gospodarcze – interesują nas wszystkie procesy, które zachodzą w Polsce.

Obama oskarża Iran

Numer 30 - 13.10.2011
Wiceprezydent USA Joe Biden oświadczył w środę, że Iran poniesie odpowiedzialność za spisek na życie ambasadora Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie. Choć Pentagon wyklucza użycie wojska, Biden twierdzi, że żadna opcja nie jest wykluczona. Barack Obama i Hillary Clinton starają się zjednoczyć świat przeciwko Iranowi.

Pomszczą Tymoszenko

Numer 30 - 13.10.2011
Strona niemiecka zaproponowała wprowadzenie sankcji dla wysokich rangą urzędników ukraińskich. Jest to odpowiedź na wyrok skazujący byłą premier Julię Tymoszenko. We wtorek, 11 października, sąd rejonowy w Kijowie uznał Tymoszenko winną nadużyć, do których doszło przy podpisaniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Sędzia skazał byłą premier na 7 lat pozbawienia wolności.

Nie oszczędzili nawet 13-latki

Numer 30 - 13.10.2011
Amerykańska policja prowadzi dochodzenie w związku z udziałem 27 przedstawicieli wspólnoty amiszów w napadach na współbraci w hrabstwie Holmes w stanie Ohio. Są oni podejrzewani o popełnienie czynów uznawanych przez wspólnotę amiszów za szczególnie upokarzające.

Tysiąc bojowników za izraelskiego żołnierza

Numer 30 - 13.10.2011
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zgodził się wymienić izraelskiego żołnierza, więzionego przez Hamas w Strefie Gazy, na ponad 1000 palestyńskich terrorystów przebywających w izraelskich więzieniach. – Tel Awiw uległ szantażowi – mówi „Codziennej” prof. Gerald Steinberg, politolog z Uniwersytetu Bar Ilan w Tel Awiwie.

„Krok” mordercą doskonałym

Numer 30 - 13.10.2011
W Niemczech odnotowano zatrucia syntetycznym narkotykiem „Krokodyl”. Nawet niewielkie dawki tego specyfiku doprowadzają do krańcowego wycieńczenia organizmu. Niemiecka policja ustaliła, że narkotyk, nazywany w skrócie „Krok”, pochodzi z Rosji. Syntetyk jest zamiennikiem heroiny, a w jego skład wchodzi m.in. kodeina i ołów.

97-letni pirat drogowy

Numer 30 - 13.10.2011
Staruszek z Niemiec zaparkował samochód na środku autostrady w Nadrenii Północnej-Westfalii. 97-letni mężczyzna chciał dotrzeć do Kolonii. Pomylił jednak kierunki i jechał pod prąd. Zdezorientowany zatrzymał auto na środku autostrady. Kierowcy mijający dziwnie zaparkowany samochód zaalarmowali policję. To nie pierwszy taki przypadek z udziałem seniora za kierownicą.

Nie ma drogi, nie ma seksu

Numer 30 - 13.10.2011
280 kolumbijskich kobiet wywalczyło budowę odcinka drogi z miasta Barbacoas do metropolii Pasto. Władze wydały zgodę na budowę pod naciskiem niecodziennego szantażu.Kobiety z miasteczka Barbacoas miały już dość zapaści komunikacyjnej w regionie. Od 18 lat lokalne władze przekładały budowę 250-kilometrowego odcinka drogi, który miał połączyć miasto z metropolią Pasto.

Chrześcijanie giną za wiarę

Numer 28 - 11.10.2011
W niedzielę blisko 2 tys. koptyjskich chrześcijan protestowało w Kairze przeciwko muzułmańskim ekstremistom. Pokojowa demonstracja przerodziła się w krwawe walki uliczne. Zdaniem premiera Egiptu Essama Scharafa, zamieszki były spiskiem wymierzonym w egipską demokrację.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama