Świat

Ofiara z głowy wroga

Numer 25 - 07.10.2011
Zabójstwo Anny Politkowskiej, którego dokonano 7 października, w urodziny Władimira Putina, miało być czymś w rodzaju prezentu dla władcy Kremla. Taka praktyka wpisuje się we wschodnią tradycję składania w ofierze „głowy wroga” – mówi „Codziennej” Jurij Felsztyński, rosyjski historyk mieszkający w USA, autor m.in. książki „Wysadzić Rosję”.

Koniec komputerowej legendy Ameryki

Numer 25 - 07.10.2011
Steve Jobs, współzałożyciel i były charyzmatyczny szef firmy Apple, zmarł w środę w Kalifornii. Firma, którą Jobs razem ze Steve’em Wozniakiem założyli w 1976 r. w garażu rodziców Jobsa, w lecie 2011 r. na krótko wyprzedziła Exxon Mobile i stała się najbardziej wartościową firmą świata.

Bye, bye, Sarah Palin!

Numer 25 - 07.10.2011
47-letnia Sarah Palin ogłosiła w środę, że nie będzie ubiegała się o nominację prezydencką Republikanów w wyborach w 2012 r. Zamiast tego chce się „poświęcić rodzinie”. Rodzina jest dla mnie na pierwszym miejscu – zadeklarowała Palin. I dodała: – Mój mąż i ja poświęcamy się Bogu, rodzinie i krajowi. Moja decyzja wynika z ustalonej hierarchii priorytetów.

Swastyka w morzu krwi

Numer 25 - 07.10.2011
Turecki dziennik „Yeni Akiz” opublikował karykaturę, przedstawiającą lidera Kurdyjskiej Partii Pracy (PKK) Abdullaha Öcalana, trzymającego w ręce siekierę w kształcie swastyki.

Ryby używają narzędzi

Numer 25 - 07.10.2011
Amerykańskim naukowcom z Uniwersytetu Santa Cruz w Kalifornii po raz pierwszy udało się uchwycić kamerą, jak ryba posługuje się narzędziem – donosi niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.

Tron dla Putina

Numer 26 - 08.10.2011
64-letni mieszkaniec Równego (Ukraina) przygotował tron dla Władimira Putina. Przyszły prezydent siedziałby na krześle wkomponowanym w carskiego dwugłowego orła, trzymającego w szponach berło i jabłko.

Kobiety górą

Numer 26 - 08.10.2011
Tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla otrzymały trzy kobiety: prezydent Liberii Ellen Johnson-Sirleaf, jej rodaczka Leymah Gbowee i jemeńska działaczka Tawakkul Karman. O Gbowee zrobiło się głośno, bo namawiała liberyjskie kobiety do odmawiania seksu mężom w celu zakończenia wojny domowej w tym kraju. 72-letnia Johnson-Sirleaf jest pierwszą kobietą prezydentem w Afryce.

Obama krytykuje bankierów

Numer 26 - 08.10.2011
Prezydent USA poparł w czwartek protestujących na Wall Street i w wielu innych miastach. Uważa, że demonstranci wyrażają gniew społeczny przeciwko tym, którzy spowodowali kryzys finansowy. Demokraci w protestach przeciwko niesprawiedliwemu rozłożeniu kosztów kryzysu widzą swoją drugą szansę.

Najlepiej udawać Greka

Numer 26 - 08.10.2011
Mało kto, poza gronem specjalistów od finansów, zna się w Polsce na ratingu i spekulacjach giełdowych. Ale wszyscy wyrażają swoje zdanie na powyższe, wielce skomplikowane tematy.

Hugo Chavez zabiera domy bogaczom

Numer 26 - 08.10.2011
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który rządzi krajem nieprzerwanie od 1999 r., zapowiedział w czwartek, że wywłaszczy właścicieli niektórych domów w kurortach na popularnych wśród zagranicznych turystów wyspach Los Roques.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama