Świat

​Nie zablokowano brexitu bez umowy

numer 2353 - 14.06.2019
WIELKA BRYTANIA Przepadł wniosek laburzystów o przyjęcie projektu ustawy blokującej wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy. Komisja Europejska w swoim piątym raporcie przestrzega, że jest duże prawdopodobieństwo twardego brexitu.

Amerykańska armia urośnie nad Wisłą

numer 2352 - 13.06.2019
Więcej amerykańskich wojsk na terenie Polski i zakup najnowocześniejszego amerykańskiego uzbrojenia, w tym myśliwców F-35 – to główne efekty rozmów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy. Przed Białym Domem poparcie dla polsko-amerykańskiego sojuszu manifestowali członkowie klubów „GP” w USA i innych organizacji polonijnych.

Francuski osadzony bije swój rekord porwań

numer 2352 - 13.06.2019
W tym tygodniu w najbezpieczniejszym francuskim więzieniu 35-letni osadzony sterroryzował przy użyciu broni własnoręcznej roboty dwóch strażników, a następnie wziął ich za zakładników i wypuścił po kilku godzinach. Francis Doffer stał się tym samym rekordzistą w uprowadzaniu osób w więzieniach.


​Nowy ruch parasolek przeciwko ekstradycji

numer 2352 - 13.06.2019
AZJA Mieszkańcy Hongkongu wciąż protestują przeciwko ustawie ekstradycyjnej, która pozwala na wysyłanie podejrzanych na rozprawę do Chin kontynentalnych. W wyniku starć z policją rannych zostało dziesięć osób.

​Gołunow już na wolności

numer 2352 - 13.06.2019
ROSJA Rosyjski dziennikarz śledczy Iwan Gołunow wyszedł na wolność. We wczorajszym proteście w jego obronie zatrzymano kilkadziesiąt osób, w tym opozycjonistę Aleksieja Nawalnego.

Fort Trump staje się faktem

numer 2351 - 12.06.2019
Fundament europejskiego bezpieczeństwa, jakim niewątpliwie jest obecność żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych, zostanie solidnie wzmocniony. Po wielu miesiącach Warszawa i Waszyngton zakończyły negocjacje w sprawie zwiększenia liczby wojsk US Army w naszym kraju.

Zełenski umacnia władzę

numer 2351 - 12.06.2019
W ostatnich dniach prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził zmiany kadrowe na kluczowych dla kraju stanowiskach. Przetasowania dotyczyły m.in. gubernatorów, szefostwa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Najwyższej Rady Sprawiedliwości.

​Cła kartą przetargową w walce z imigrantami

numer 2351 - 12.06.2019
MEKSYK Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił, że USA porozumiały się z Meksykiem w sprawie nielegalnych imigrantów. Jego zdaniem zadziałała groźba nałożenia ceł na Meksykanów przez prezydenta Donalda Trumpa.

Socjaliści chcą impeachmentu prezydenta

numer 2351 - 12.06.2019
BAŁKANY Narasta napięcie wewnętrzne w Albanii. Po tym, jak prezydent tego kraju Ilir Meta odwołał z powodu antyrządowych protestów wybory samorządowe, rządzący postkomunistyczni socjaliści zapowiedzieli złożenie wniosku o jego odwołanie.

Dwa rządy i dwóch prezydentów

numer 2350 - 11.06.2019
Po trzech miesiącach od fałszowanych wyborów parlamentarnych prozachodni i antyputinowski blok ACUM (Teraz) zawiązał koalicję z proputinowską partią socjalistów, wybierając nowy rząd. Nowego gabinetu ministrów nie uznaje jednak stary rząd, co doprowadziło do powstania w kraju między Rumunią a Ukrainą dwóch władz.


-->