Wywiad

Ks. dr Piotr Kot: Nie narzekamy na brak powołań

numer 2127 - 13.09.2018
WYWIAD Mimo narzucanych nam lewicowych ideologii nadal jesteśmy krajem, w którym wielu ludzi słucha Ewangelii. Jest masa młodych, którzy chcą się zaangażować w pracę ewangelizacyjną – powiedział KS. DR PIOTR KOT, sekretarz Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce, w rozmowie z MARIĄ SOKOŁOWSKĄ oraz JANEM PRZEMYŁSKIM.


Polskie cukierki podbijają świat

numer 2084 - 24.07.2018
Dzięki zwiększonym mocom produkcyjnym Pszczółka planuje i realizuje ekspansję na rynki MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), które są określane jako najszybciej rozwijające się rynki słodyczy na świecie.

Polska jest zainteresowana rozwojem współpracy z USA

numer 2078 - 17.07.2018
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz rozpoczyna dziś kolejną wizytę w Stanach Zjednoczonych. Wystąpi m.in. na Forum Politycznym Wysokiego Szczebla ONZ, będzie rozmawiała z sekretarzem handlu USA Wilburem Rossem, spotka się także z przedstawicielami amerykańskiego biznesu oraz z reprezentantami środowisk polonijnych.

Obajtek: Wybrzeże nie straci na przejęciu Lotosu przez Orlen

numer 2013 - 28.04.2018
Członkowie zarządu Orlenu za PO-PSL tym różnili się ode mnie, że gdy wstawali rano, zastanawiali się, jak pomóc zarobić kolegom i znajomym. Tymczasem ja, gdy wstaję, myślę, co zrobić, aby grupa lepiej funkcjonowała.

Za miesiąc nazwiska kolejnych Niezłomnych

numer 1913 - 29.12.2017
1 lutego na specjalnej konferencji Instytutu Pamięci Narodowej poznamy nazwiska kolejnych zidentyfikowanych w ostatnim czasie ofiar reżimu komunistycznego. – Wierzę, że przed nami dobry rok nie tylko jeśli chodzi o poszukiwania, odnajdywanie miejsc pochówków naszych rodaków, ale także pod względem uzyskanych wyników identyfikacyjnych – mówi „Codziennej” prof.

Możliwa fuzja Newagu z Pesą

numer 1913 - 29.12.2017
Zbigniew Jakubas, właściciel Newagu, jest zainteresowany konsolidacją rodzimych producentów pociągów pod patronatem Polskiego Funduszu Rozwoju i nie wyklucza połączenia z Pesą. Ale jego zdaniem ta fuzja będzie dziś o wiele bardziej skomplikowana, niż byłaby kilka lat temu.
W Europie łączą się dwaj najwięksi producenci pociągów – Siemens i Alstom. Kiedy i jak będą łączone Pesa i Newag?

Z 500+ korzysta już niemal 4 mln dzieci

numer 1841 - 02.10.2017
WYWIAD Z minister rodziny, pracy i polityki społecznej ELŻBIETĄ RAFALSKĄ rozmawia LIDIA LEMANIAK
Ten program to oczko w głowie rządu i zapewniam wszystkich: są na niego środki, zabezpieczone w pełnej wysokości, mają one charakter obligatoryjny – mówi nam minister Elżbieta Rafalska.
Pani Minister, jakie są najważniejsze skutki społeczne programu Rodzina 500+?

Liga pełna niespodzianek

numer 1863 - 27.10.2017
WYWIAD Z PAWŁEM WOJTALĄ rozmawia KRZYSZTOF OLIWA
Nasza liga pokazuje, że można się spodziewać wszystkiego. Sezon dopiero na poważnie się rozkręca. Jeszcze nie jesteśmy na półmetku. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby wyrokować, kto zajmie które miejsce – mówi były piłkarz m.in. Lecha, a obecnie prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

PPK, czyli dodatek do emerytury

numer 1860 - 24.10.2017
WYWIAD Z ADRIANEM PRUSIKIEM, radcą prawnym w kancelarii Wojewódka i Wspólnicy, rozmawia ADAM MACIEJEWSKI


Rację mają Warszawa i Budapeszt

numer 1857 - 20.10.2017
WYWIAD O zmianach w UE i naszej części kontynentu z politologiem, prof. WALDEMAREM PARUCHEM rozmawia PIOTR JACKOWSKI


-->