Wywiad

Chcemy, by Polacy zarabiali jak najwięcej

numer 2434 - 17.09.2019
Wiele wskazuje na to, że wyższa płaca minimalna pociągnie za sobą wzrost pozostałych wynagrodzeń. Polacy są dobrze wykształceni, kompetentni i wiedzą, jakie oczekiwania kadrowe mają przedsiębiorcy – mówi „Codziennej” wiceminister Anna Gembicka.

Książka drukowana stanie się elitarna

numer 2432 - 14.09.2019
WYWIAD E-booki to coraz wygodniejsza forma książek dla czytelników nawykłych do korzystania z e-technologii.

Zło uderza w krzyż

numer 2430 - 12.09.2019
Sytuacja w Polsce i Kościele staje się niezwykle dynamiczna. Zupełnie inaczej było trzy lata temu, kiedy organizowaliśmy Wielką Pokutę.

Wehikuł wściekłego antyklerykalizmu

numer 2429 - 11.09.2019
Spór o małżeństwo i rodzinę zawsze towarzyszył wszelkim radykalnym rewolucjom. Tak było we Francji w 1789 r. i w Rosji po roku 1917. Destrukcja rodziny i wprowadzenie nowych struktur to warunek powodzenia rewolucji, a przy okazji podobne pomysły dają dodatkową moc państwu rewolucyjnemu, które w ten sposób ma prerogatywy w ingerowanie w ludzką prywatność.

Późne rozliczenia i ważne pytania

numer 2427 - 09.09.2019
Druga dekada XXI w. to początek rozliczeń z przeszłością wielu instytucji niemieckich. Z perspektywy polskiej proces ten zasługuje niewątpliwie na uwagę, ale jednocześnie pojawia się nieuchronne pytanie: dlaczego dopiero teraz, kiedy wszyscy odpowiedzialni, pobierając do swoich ostatnich dni wysokie uposażenia, odeszli.

W Niemczech wciąż naiwnie patrzy się na Rosję

numer 2427 - 09.09.2019
Lewicowcy w Niemczech wzruszają ramionami i mówią: „no przecież w Niemczech można wszystko powiedzieć”. Oczywiście, im wolno. Jakbym był putinowcem w Moskwie, też mógłbym opowiadać, co chcę. A sytuacja jest dziś taka, że w prywatnych rozmowach Niemcy muszą zważać na słowa, nawet w rodzinach ludzie starają się powstrzymywać od rozmów na kontrowersyjne tematy.

Stany Zjednoczone widzą w Polsce wzór wolności

numer 2422 - 03.09.2019
Za nami obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Warszawie odbyły się centralne uroczystości rocznicowe, a udział w nich wzięły delegacje z 40 państw. Głos zabrał m.in. wiceprezydent USA Mike Pence. – Pence powiedział coś bardzo ważnego: „Kto chce być wolny, niech spojrzy na Polskę”. Stany Zjednoczone widzą w Polsce i Polakach swój wzór.

​Trzeba prześwietlić inwestycje

numer 2422 - 03.09.2019
WYWIAD Najważniejsze dla nas jest zbudowanie alternatywnego rurociągu. Najprawdopodobniej będzie on musiał funkcjonować przez wiele miesięcy – mówi nam Marek Surmacz, zastępca głównego inspektora ochrony środowiska, z którym rozmawia Jacek Liziniewicz.
Jaki jest stan naszej wiedzy, jeśli chodzi o awarię kolektora w Warszawie? Czy wiemy, co się stało?

Skazany na życie w trasie

numer 2422 - 03.09.2019
Rick Estrin – wirtuoz harmonijki ustnej, charakterystyczny wokalista oraz wspaniały showman. Razem z zespołem The Nightcats wystąpi 11 października w sali koncertowej katowickiej NOSPR. Amerykanie będą jednymi z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Rawa Blues. Zapraszamy do lektury wywiadu z Rickiem Estrinem i oczywiście na październikowy koncert, który będzie prawdziwą muzyczną ucztą!

Zadbajmy o miejsca ważne dla naszej historii

numer 2420 - 31.08.2019
Oddziały gestapo, aby zatrzeć ślady zbrodni, wydobyły ciała zamordowanych z grobów i spaliły je w specjalnie przywiezionych na miejsce piecach – mówi MICHAŁ ZIELIŃSKI.