Wywiad

Koronawirus to znak czasu, który musimy odczytać

numer 2594 - 28.03.2020
Wróćmy do naszych duchowych zmagań poprzez cnotę pokory, która jest nie tylko wiedzą o nas samych, lecz także prawdą o sobie, bo bez niej nie zrozumiemy ani opatrznościowej troski Boga o każdego człowieka, ani tajemnicy i obowiązku Bożych przykazań, a tym bardziej obecności Chrystusa i Jego włączenia się w nasz ludzki los – mówi w rozmowie z „Codzienną”

Jesteśmy otwarci na współpracę z polskimi firmami

numer 2589 - 23.03.2020
Firma MBDA powstała dzięki współpracy europejskiej. Jej szczególnym celem jest zapewnienie krajom Starego Kontynentu suwerenności w dziedzinie technologii rakietowych. Mamy unikatowe doświadczenie oraz udane osiągnięcia w tym zakresie.

Przecież w szabas muszą być kwiaty

numer 2588 - 21.03.2020
Do pandemii podchodzimy zadaniowo. U nas się mówi: dwóch Żydów, trzy opinie, a teraz każdy jest ministrem zdrowia, wszyscy nagle znają się na koronawirusie. A już abstrahując od pandemii, już taka nasza natura, że zamiast zastanawiać się, dlaczego coś się stało, myślimy, jak sobie z tym poradzić. Bez załamywania rąk.

Mamy szansę ograniczyć tempo zakażeń

numer 2583 - 16.03.2020
Bez odpowiedzialnego społeczeństwa, bez poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie, zdrowie najbliższych, sąsiadów i wszystkich, z którymi się stykamy, żadne działania rządu, samorządów, administracji nie są w stanie powstrzymać epidemii – ostrzega minister zdrowia Łukasz Szumowski w najnowszej „Gazecie Polskiej”. Tygodnik w środę w kioskach.

Platforma Obywatelska nie jest zdolna do ofensywy programowej

numer 2570 - 29.02.2020
Musieliśmy już odkłamywać słowa rzecznika pani Kidawy-Błońskiej, który stwierdził, że oddziałowi szpitalnemu grozi likwidacja, podczas gdy oddział jest świeżo wyremontowany i sprawnie funkcjonuje. Były też nieprawdziwe doniesienia o podwyżce cen paliw.

Opłata prozdrowotna impulsem do zmiany nawyków żywieniowych

numer 2567 - 26.02.2020
Opłatę cukrową należy postrzegać w wymiarze celów zdrowia publicznego, a nie fiskalnym. Naszym wspólnym sukcesem będzie systematyczne zmniejszanie się wpływów z tego tytułu.

Czas postu najlepiej przeżyć, próbując zmienić siebie

numer 2566 - 25.02.2020
Jutro pierwszy dzień Wielkiego Postu – Środa Popielcowa, która rozpocznie czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Wierni na ten czas nie muszą niczego sami wymyślać, tylko podjąć na nowo taką ścieżkę nawrócenia, którą proponuje Kościół.

Czas na to, byśmy z ich dorobku mogli czerpać

numer 2562 - 20.02.2020
Jedno z naszych pierwszych zadań to stworzenie słownika postaci obozu narodowego i katolicyzmu społecznego, które wpisały się w nasz polski wizerunek i które powinny mieć swoje ulice, swoje place, powinny się znaleźć w podręcznikach szkolnych – mówi prof. Jan Żaryn, p.o. dyrektor nowo powstałego Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J.

Stosunki polsko-niemieckie są lepsze niż ich reputacja

numer 2558 - 15.02.2020
Niemcy stanowczo broniły Polski przed niesprawiedliwą narracją Rosji odwołującą się do II wojny światowej. W tym sensie rząd Niemiec bardzo jasno pozycjonuje się w kwestiach historycznych, ale i w sprawach bieżącej polityki stara się również wspólnie z polskimi partnerami dojść do porozumień, które będą korzystne dla obu stron.

Narasta tendencja do nienawiści wobec katolików

numer 2548 - 04.02.2020reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama