• Patriotyzm gospodarczy #3

  Patriotyzm gospodarczy #3

  Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na funkcjonowanie niemal wszystkich dziedzin polskiej gospodarki. Wydaje się jednak, że jeśli nie dojdzie do gwałtownych wzrostów zakażeń, najgorsze mamy już za sobą. Z kryzysu wychodzi rodzimy eksport, Polacy wyjechali na wakacje, pandemii nie poddaje się też krajowy przemysł. Wraz z odblokowaniem naszej gospodarki, ale przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, pełną parą ruszyły także największe kongresy ekonomiczne w kraju.

  Czytaj więcej »
 • Patriotyzm gospodarczy #2

  Patriotyzm gospodarczy #2

  Już około 60 mld zł trafiło do firm w ramach rządowego wsparcia anty-covidowego. Tarcza Finansowa PFR pomogła ponad 334 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających łącznie ponad 3 mln pracowników. Chociaż wydatkowane kwoty robią wrażenie, to najważniejsze jest to, czy pieniądze są teraz skutecznie wydawane.

  Czytaj więcej »
 • Patriotyzm gospodarczy #1

  Patriotyzm gospodarczy #1

  Trwająca pandemia koronawirusa rujnuje gospodarki większości państw świata. Do tego nikt dziś nie jest w stanie z całą odpowiedzialnością powiedzieć, na jakim etapie tej pandemii obecnie się znajdujemy, ani przewidzieć, ile ona jeszcze może potrwać. Pomimo tego rządy niektórych krajów wycofują się z pozycji defensywnej, rozpoczynając odmrażanie coraz większej ilości branż, aby w końcu uwalniać całe gospodarki.

  Czytaj więcej »