Wybieramy lodówkę - na co zwrócić uwagę?

fot. freepik.com
fot. freepik.com

Lodówka to urządzenie bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną kuchnię. Powinna zapewniać nam dość przestrzeni w chłodziarce, aby przechowywać w niej wszystkie niezbędne produkty spożywcze, a także musi być wyposażona w pojemny zamrażalnik. Na jakie inne parametry należy także zwrócić uwagę, aby zakupić sprzęt, który posłuży nam przez długie lata? Podpowiadamy.

Energooszczędność

Kluczową kwestią przy wyborze lodówki jest jej energooszczędność. Informacje na temat zużycia prądu znajdziemy na etykiecie dołączonej do każdego urządzenia. Sprzęt kupujemy na długie lata, więc powinno zależeć na tym, aby płacić jak najmniejsze rachunki za energię. Pod tym kątem warto poszukać lodówki, która wyposażona jest w sprężarkę inwerterową. Jest to rodzaj kompresora, który powoduje, że lodówka działa ciszej i zużywa niewielką ilość prądu zachowując maksymalną wydajność. Taka sprężarka automatycznie dostosowuje potrzeby wytwarzania zimna, więc zwalnia swoje obroty na przykład w trakcie nocy.

System No Frost

System No Frost to mechanizm, który minimalizuje powstawanie szronu w lodówce. Może on działać zarówno w zamrażarce, jak i w chłodziarce. Za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności we wnętrzu urządzenia odpowiada system cyrkulacji powietrza. Wiele osób nie wyobraża sobie zakupu lodówki bez systemu No Frost. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na rozmrażanie. Niewątpliwą zaletą jest także to, że na produktach spożywczych nie zbiera się szron. Należy jednak pamiętać, aby nie przeładowywać dostępnych komór, bo zakłóci to efektywny obieg powietrza. Przy zakupie lodówki warto zwrócić uwagę na to, aby była ona wyposażona w pełny system No Frost, który obejmuje wszystkie części urządzenia, zarówno chłodziarkę, jak i zamrażarkę. Nie znajdziemy go jednak we wszystkich sprzętach. Zwykle producenci rezygnują z No Frost w lodówkach do zabudowy. Wynika to z prostej przyczyny. Do efektywnego działania potrzebna jest odpowiednia przestrzeń na umieszczenie dodatkowych wentylatorów.

Niski hałas podczas pracy

Jeśli nasza kuchnia znajduje się niedaleko sypialni lub salonu to szczególnie warto zwrócić uwagę na deklarowany przez producenta poziom głośności lodówki. Standardem są urządzenia, które nie przekraczają 50 decybeli. Jeśli zależy nam na jak największej ciszy to powinniśmy poszukać modelu, który generuje dźwięk nie większy niż 40 decybeli.

Warto także znaleźć dobry kod rabatowy OleOle, który pozwoli nam zaoszczędzić przy zakupie lodówki.

Artykuł Sponsorowany