Wysiadamy na Przystanku Niepodległość

To już siódmy raz, kiedy na Ziemi Kłodzkiej spotykają się Polacy z różnych stron naszego kraju, ludzie którym leży na sercu dobro Ojczyzny. Spotykaliśmy się od roku 2015: dwukrotnie w Lewinie Kłodzkim, dwukrotnie w Dusznikach Zdroju i podobnie dwukrotnie w Polanicy Zdroju. W roku bieżącym, w dniu 23 września, goście znów wysiądą na Przystanku Niepodległość w Polanicy Zdroju, a główną bazą będzie gościnny Hotel "Nowy Zdrój". Wydarzenia będą miały też miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, w Parku Zdrojowym, w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju. Tegoroczną edycję, podobnie jak i wcześniejsze, objął honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a patronatem duchowym – JE ks. Biskup Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki.

Przez 3 dni uczestnicy Przystanku Niepodległość będą w debatach rozmawiać o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. O szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Myśl przewodnia tegorocznej edycji brzmi: "Rok 2022 - Rokiem Romantyzmu Polskiego".

Tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczyć będą kwestii niepodległości, Żołnierzy Wyklętych, tragedii smoleńskiej, kondycji i roli młodego pokolenia.

W dyskusjach wezmą udział wybitni publicyści, historycy oraz politycy.

Ponownie Przystanek Niepodległość będzie organizatorem plenerowego wydania popularnego Salonu Dziennikarskiego, który standardowo prowadzony jest w studio TVP Info.

Wydarzeniu będą towarzyszyć wystawy, koncerty, oraz statyczny pokaz broni 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka.

Po jednej z wcześniejszych edycji Przystanku napisał o nim prof. Tomasz Panfil: "Na Przystanku Niepodległość zaczynamy pracę dla Polski, dla suwerenności. To szczęście i przyjemność pracować z takimi ludźmi". Pięknej rekomendacji udzielił także min. Antoni Macierewicz: "Jestem pod olbrzymim wrażeniem tego wszystkiego, co przeżyłem, co zobaczyłem i usłyszałem na Przystanku Niepodległość. Dziękuję".

Wydarzenie to nie mogło by się jednak odbyć bez wsparcia. Dziękujemy sponsorowi strategicznemu PZU, Darczyńcom - Fundacji Banku Pekao SA i Fundacji Orlen, sponsorowi Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A. oraz Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, partnerom – Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST – PARK DEVELOPMEN, Uzdrowiskom Kłodzkim, Hotelowi "Nowy Zdrój", miastom Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój.

Dziękujemy mediom dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą Przystanek Niepodległość.

W dniach 23 – 25 września 2022 r. W Polanicy Zdroju bić będzie serce Polski.

Kontakt z organizatorem

Krystyna Śliwińska

Tel. 604 453 771

krystyna.sliwinska@onet.eu

https://przystanekniepodleglosc.pl/