Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pszczoły nie mogą wyginąć!

Dodano: 11/10/2018 - numer 2151 - 11.10.2018
„Jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną cztery lata istnienia” – przypomniał słynne powiedzenie Alberta Einsteina  prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz, ogłaszając założenia programu „Ratujmy pszczoły” dla Dolnego Śląska. Na program ratowania pszczół na Dolnym Śląsku z Wojewódzkiego Funduszu zostaną przeznaczone 3 mln zł w ciągu trzech lat. Jest to konieczne, bo pszczoły na całym świecie, także w Polsce, masowo wymierają. Jedną z przyczyn tego niebezpiecznego zjawiska jest nadmierne stosowanie pestycydów w uprawach rolniczych. Na szczęście świadomość tego, że pszczoły są potrzebne do istnienia nie tylko po to, by był miód, jest coraz powszechniejsza. Pszczoły miodne i dzikie owady
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze