Niegłupie rozgrywki

Liga Narodów \ Reprezentacja gra o organizację turnieju marzeń dla polskich kibiców

numer 2151 - 11.10.2018 Sport

Dziś w Chorzowie wielki mecz. O godz. 20.45 na boisko Stadionu Śląskiego wybiegną piłkarze Polski i Portugalii w drugim meczu Ligi Narodów. Mamy dużą szansę na pokonanie gości, którzy zagrają w mocno osłabionym składzie. Wygrana przybliżyłaby Polskę do wygranej w grupie, co dałoby nam prawo organizacji czerwcowego turnieju Final Four z czterema najlepszymi drużynami w swoich grupach dywizji A.

11 października to dla polskiej piłki niezwykły dzień. Równo cztery lata temu pokonaliśmy po raz pierwszy w historii Niemcy. Wcześniej, w 2006 r., ograliśmy na Stadionie Śląskim Portugalię 2:1. Dziś też możemy dokonać czegoś wielkiego, bo w końcu przyjeżdża do nas obecny mistrz Europy.

Trener Liverpoolu Juergen Klopp nazwał Ligę Narodów „najgłupszymi rozgrywkami na świecie”. UEFA wprowadziła je, by zastąpić nimi mecze towarzyskie, które rzadko były rozgrywane na odpowiednim poziomie. Wielkie kluby, takie jak np. Liverpool, chciałyby, żeby meczów reprezentacyjnych było jak najmniej. Na koniec roku ich piłkarze są wystarczająco przemęczeni meczami klubowymi. UEFA dba jednak o swoje krajowe federacje, w tym PZPN. Dla naszego związku organizacja meczu kadry to czysty zarobek. Narodowy zapełnia się przy każdym spotkaniu o punkty. Teraz tak samo wygląda sprawa ze Stadionem Śląskim, który z 55 tys. miejsc na trybunach niemal dorównuje wielkością obiektowi w Warszawie.

Dla Polski Liga Narodów jest ważna z jeszcze jednego powodu. Pewne jest, że organizatorem Final Four, czyli finałowego turnieju dla zwycięzców czterech grup dywizji A, będzie najlepszy zespół naszej grupy. Oznacza to, że w czerwcu do Polski mogą przyjechać najlepsze zespoły kontynentu i rozegrać kilkudniowy turniej. W tym momencie faworytami pozostałych grup naszej dywizji są: Francja, Belgia i Hiszpaniazawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->