37 firm chce budować Baltic Pipe

numer 2151 - 11.10.2018 Gospodarka

INWESTYCJE Aż 37 potencjalnych wykonawców jest zainteresowanych udziałem w budowie gazociągu Baltic Pipe – poinformował Gaz-System. – Do grudnia inwestorzy planują podpisanie umowy o jego budowie, co będzie równoznaczne z ostateczną decyzją inwestycyjną – powiedział minister Piotr Naimski.

Gaz-System, polski operator przesyłu gazu, poinformował o dużym zainteresowaniu potencjalnych wykonawców budową gazociągu Baltic Pipe. W ramach procedury zapytania o informację (RFI – request for information) skontaktowano się w sumie z 37 podmiotami. Jak podkreślił operator, potencjalni wykonawcy głównych prac wyrazili gotowość do udziału w przetargu.

– Przeprowadzone przez nas badanie rynku pokazało, że potencjalni dostawcy oraz wykonawcy poszczególnych etapów prac mają możliwości techniczne i logistyczne, by zrealizować kolejne fazy inwestycji. Projekt możemy realizować zgodnie z planem – powiedział cytowany w komunikacie Gaz-Systemu prezes spółki Tomasz Stępień.

Prace przy podmorskim gazociągu podzielono na dwa główne pakiety (dostawa rur i układanie ich na dnie Morza Bałtyckiego) oraz siedem dodatkowychzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->