fot. YouTube/d

Przedwyborczy bubel w Elblągu

SAMORZĄD \ Jak się prezydent spieszy, to… mieszkańcy tracą

numer 2152 - 12.10.2018 Polska

W sobotę otwarto wiadukt na Zatorzu w Elblągu. PSL-owskie władze miasta z prezydentem Witoldem Wróblewskim organizowały tę uroczystość 4 października, nie mając jeszcze pozwolenia na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Budowlanego. Wydano je dzień później. Na budowlę narzekają okoliczni mieszkańcy, bo wybudowano ją niecałe 4,5 m od ich domów, a w ich mieszkaniach już na etapie budowy popękały ściany. Teraz ich życie zamieniło się w horror.

To, co zgotowali nam urzędnicy miejscy, to prawdziwy horror. Boimy się, że zawalą się nasze domy – mówi nam pani Jadwiga, która mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie PSL-owskiego wiaduktu w dzielnicy Zatorze w Elblągu. Mieszkanie naszej rozmówczyni znajduje się na 2. piętrze, tak że jadące po nowym wiadukcie samochody świecą jej prosto w okna. W podobnej sytuacji znajduje się 40 rodzin z elbląskiej ul. Lotników. W ich mieszkaniach pękają ściany. Jak na razie nie ma mowy również o żadnych ekranach dźwiękochłonnych czy izolacji budynku. – Jak zapytaliśmy inspekcję budowlaną, czy ta inwestycja może być przeprowadzona tak blisko naszych domów, to usłyszeliśmy, że… jest kilka centymetrów zapasu – opowiada nam lokatorka. Jej zdaniem inwestycja nie była wykonana prawidłowo. Potwierdza zarzuty, które przedstawiliśmy w poniedziałkowym artykule.

Przypomnijmy: z informacji wynika, że wiadukt grozi katastrofą budowlaną i niektóre etapy budowy wykonano nieprawidłowo. Wątpliwości wyraził inspektor nadzoru budowlanego Grzegorz Guzowski, który wysłał stosowne pisma do nadzoru. Z naszych informacji wynika, że rozmowa z nim o zarzutach odbyła się dopiero w poniedziałek… po sobotnim otwarciu wiaduktu, które odbyło się z pompą, uczestniczył w nim m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin z PSL. O sprawę wiaduktu zapytaliśmy urząd wojewódzki. „Z wyjaśnień Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. Elbląg wynika, iż po przesłuchaniu kierownika budowy oraz przeprowadzeniu obowiązkowej kontroli (która nie wykazała nieprawidłowości) dnia 5 października 2018 rzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama