Całkowicie zdalne zakładanie konta „na selfie” i oferta dla mikrofirm – nowości w Pekao S.A.

Warszawa, 11 października 2018 r.

numer 2156 - 17.10.2018 Polska

Bank Pekao S.A. kontynuuje program cyfrowej transformacji. Jeszcze w tym roku nowi klienci banku będą mogli założyć konto w Pekao zdalnie - wystarczy „selfie”. Powodzeniem cieszy się również nowa, prosta i elastyczna oferta dla mirkofirm, w tym Konto Przekorzystne Biznes.

 

- Bank Pekao S.A. z sukcesem wdrożył wiele projektów, które rewolucyjnie zmieniają relacje klientów z bankiem. Nie zwalniamy tempa i kontynuujemy program cyfrowej transformacji. Realnie stajemy się liderem digitalizacji w polskim sektorze bankowym – powiedział Prezes Zarządu Michał Krupiński.

 

W Polsce jest blisko 2 miliony mikro i małych firm. To z punktu widzenia banku ważny segment rynku do zagospodarowania, co istotne  z dużym potencjałem wzrostu. Tylko od stycznia do sierpnia powstało w Polsce 257 tys. nowych firm, z czego aż 87 procent to przedsiębiorcy indywidualni lub spółki cywilne. Dlatego bankowość detaliczna Pekao chce pozyskać jak najwięcej klientów z tej grupy, oferując  dopasowane do ich potrzeb produkty, w tym unikalne możliwości finansowania dedykowane firmom.

 

- Kładziemy nacisk na proste, przejrzyste i konkurencyjne rozwiązania dostępne poprzez kanały zdalne. Zupełnie zdalny proces otwarcia konta to, w mojej ocenie, najbardziej zaawansowane biometryczne rozwiązanie na polskim rynku. Pamiętamy także o mikrofirmach, gdzie widzimy duży potencjał, dając im możliwości finansowania działalności bieżącej oraz inwestycji – powiedział Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A. odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

 

W trzecim kwartale 2018 średnia miesięczna sprzedaż kont, dzięki wprowadzeniu oferty Konta Przekorzystnego Biznes, była aż o 50 procent wyższa niż w pierwszym półroczu brzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się