Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Demonstracja jedności i siły

Dodano: 13/10/2018 - numer 2153 - 13.10.2018
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Szybkie przerzucenie żołnierzy w miejsce ewentualnego zagrożenia oraz zacieśnienie międzynarodowej współpracy na militarnym polu działań – to główne cele manewrów NATO pod kryptonimem „Trident Juncture-18”, największych od czasu zakończenia zimnej wojny. Faza operacyjna ćwiczenia rozpocznie się pod koniec października w Norwegii. Weźmie w niej udział ponad 50 tys. żołnierzy. O szczegółach manewrów poinformował gen. bryg. Ullrich Spannuth. Obecnie niemiecki wojskowy stoi na czele wielonarodowej brygady sił bardzo wysokiej gotowości (VJTF). Od przyszłego roku obejmie jednak dowództwo nad całą tzw. szpicą NATO, czyli siłami szybkiego reagowania. – Pierwsza faza ćwiczenia zaczęła się już trzy tygodnie temu, wraz z przerzutem sprzętu. Jej celem jest sprawdzenie zdolności Sojuszu do 
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze