Event iluminacyjny w Oleśnie / Fot. Tauron

TAURON Dystrybucja zmienia światłem przestrzenie miejskie

numer 2158 - 19.10.2018 Gospodarka

TAURON Dystrybucja zorganizował w tym roku cykl wydarzeń, których celem było pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie. Za pomocą nowych technologii świetlnych i multimedialnych firma w pewnym sensie „wydobyła” z mroku atrakcyjne budynki i przestrzenie wokół nich. To sposób na pokazanie, jak atrakcyjnie wykorzystać światło w przestrzeniach miejskich, aby stały się bardziej przyjazne i bezpieczne.

 Od czerwca do sierpnia światło królowało w przestrzeniach miejskich w Oleśnicy, Bolkowie, Żywcu, Zebrzydowicach, Oleśnie i Tuchowie. Metamorfozę przeżyły zamkowe mury, budynki użyteczności publicznej, które zamieniały się w wielki ekran, rozświetlony fantazyjnymi obrazami. Również parkowe drzewa zostały ożywione kolorami i intrygującymi instalacjami świetlnymi.

 

Event iluminacyjny w Oleśnicy / Fot. Tauron

 Przygotowane przez TAURON Dystrybucja dekoracje i instalacje mają ożywić otoczenie i zachęcić mieszkańców do spacerów. Firma chce w ten sposób pokazać, jak za pomocą światła można wykreować zupełnie nowe oblicze elementów i obiektów przestrzeni publicznej. To w pewnym sensie kolejny element realizowanego od trzech lat projektu Alchemia Światła. To megawidowisko multimedialne, w którym firma w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne.

TAURON Dystrybucja od kilku lat efektownie oświetla obiekty zabytkowe, sakralne czy użyteczności publicznej. W ostatnim czasie rozbłysły ozdobne iluminacje w Zamku w Niemodlinie, na Rynku w Opolu, bazylice w Panewnikach, w kościele w Nakle Śląskim czy Urzędach Miast w Tarnowskich Górach i Tworogu. Od zeszłego roku świetlne realizacje TAURONA dodają także klimatu miastom w okresie świąt. W Krakowie i Katowicach firma sprawiła mieszkańcom świecące w ultrafiolecie choinki utkane z piętnastu kilometrów nici i taśm oraz iluminowała akcentami świątecznymi budynek krakowskiej kurii.Kuria Krakowska / Fot. Tauron

 Firma we współpracy z samorządami opracowuje także masterplany oświetlenia miast. To spójna koncepcja, która wyznacza nowe standardy i kierunki rozwoju oświetlenia. Zakłada uporządkowanie struktury oświetlenia w całym mieście w taki sposób, aby było ono efektywne. Zapewniało estetykę przestrzeni poprzez odpowiednie oświetlenie detali miejskiej architektury oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom po zmroku. To pewnego rodzaju mapa drogowa rozwoju oświetlenia.

 We wrześniu odbyło się największe wydarzenie związane z oświetleniem przestrzeni miejskich firmowane przez TAURON. To Alchemia Światła, wielkie multimedialne widowisko, które powróciło do miejsca, gdzie projekt się narodził - na Zamek Królewski na Wawelu. W tym roku, ten niepowtarzalny spektakl był inspirowany 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Artykuł sponsorowany
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama