Intensywna ostatnia prosta

numer 2158 - 19.10.2018

Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski w ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą walczą na spoty wyborcze. Ponadto kandydat Zjednoczonej Prawicy rozpoczął największy w historii polskich kampanii maraton „36 impulsów w 36 godzin”. Rafał Trzaskowski organizuje zaś swoją konwencję warszawską. Jak wyglądała ich dotychczasowa rywalizacja?

Walka o fotel prezydenta Warszawy toczy się między 14 kandydatami. Ale to i tak Patryk Jaki oraz Rafał Trzaskowski skupiają na sobie największą uwagę i to oni w kolejnych sondażach deklasują pozostałych konkurentów.

Kampanię (zwaną jeszcze prekampanią) rozpoczęli już w kwietniu br. Kampanie obu kandydatów różniły się od siebie, podobnie odmienne jest to, co i jak chcą zaoferować warszawiakom.

To Patryk Jaki narzucał tempo tej kampanii, a Rafał Trzaskowski w ocenie publicystów i wielu politologów musiał gonić swojego konkurenta ze Zjednoczonej Prawicy. Patryk Jaki przedstawił wizję Warszawy przyszłości, rozciągniętą w czasie. Jak zwracają uwagę niektórzy politolodzy, to jeden z niewielu kandydatów w wyborach samorządowych w ostatnich latach, którzy nie skupiali się tylko na tu i teraz. Ciekawy był jego pomysł budowy 19. dzielnicy.

Patryk Jaki zobowiązał się do tego, że rozpocznie równocześnie budowę trzeciej i czwartej linii metra, a także budowę kolejnych mostów w Warszawie. Kandydat Zjednoczonej Prawicy uzyskał już zapewnienie od przedstawicieli poszczególnych ministerstw, a także samego premiera, że otrzyma wsparcie rządu na projekty, o których mówizawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama