Ostatnia prosta

TRÓJMIASTO WYBORY SAMORZĄDOWE

numer 2158 - 19.10.2018

W Gdańsku do końca nie będzie wiadomo, kto ma największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich. Pewna jest tylko druga tura, sondaże nie wskazują, którzy kandydaci się w niej zmierzą. W Gdyni sensacją może być to, że obecny prezydent nie wygra w pierwszej turze, tak jak zwyciężał dotychczas.

To ostatnie wydanie „Dodatku Pomorskiego” przed ciszą wyborczą. Tuż przed wyborami pewne jest jedynie to, że niepewnie mogą się czuć obecni wielokadencyjni włodarze Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Sondaże różnych pracowni przedstawiały dotąd obraz wyrównanej konkurencji w stolicy województwa. Pozycja Pawła Adamowicza osłabła w wyniku jego problemów z prawem. Przebojem na scenę gdańskiej polityki wdarł się Kacper Płażyński, społecznik i aktywista miejski. Skutecznie udowodnił magistratowi, że ten łamie prawo, dzierżawiąc pasy drogowe pod płatne parkingi w atrakcyjnych częściach miasta, i pomógł mieszkańcom okolic walczącym o swoje prawa. 29-letni prawnik jest w wyborach kandydatem Zjednoczonej Prawicy, członkiem PiS. Z kolei PO ostatecznie wystawiła Jarosława Wałęsę, wycofując swoje dotychczasowe poparcie dla Pawła Adamowiczazawartość zablokowana

Autor: Piotr Sawczuk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama