Kulturalny flesz

numer 2158 - 19.10.2018

GDAŃSK

Dni Austrii

Jeszcze do soboty trwają Dni Austrii w Gdańsku, ale niektóre wystawy austriackiej sztuki będzie można oglądać aż do listopada. W programie znalazły się m.in.: wystawy, koncerty, filmu, spotkania z literaturą, a nawet biznesem i kulinariami. Atrakcje będą się odbywały w różnych miejscach Gdańska: w oddziale Muzeum Narodowego, Oliwskim Ratuszu Kultury, Nowej Synagodze czy Łaźni. Wstęp na prawie wszystkie wydarzenia jest wolny.

Dzisiaj w Muzeum Etnograficznym (Spichlerz Opacki. Gdańsk-Oliwa, ul. Cystersów 19) o godz. 18.30 – kino w muzeum. Będzie można obejrzeć głośny austriacki film dokumentalny „Safari” w reż. Urlicha Seidla. Jutro, również przy spichlerzu w parku Oliwskim, od godz. 9.00 do południa „Wiedeńskie śniadanie na trawie”. Wstęp: 24 i 12 zł (dzieci). O godz. 11 spotkanie z pisarzami austriackimi oraz wernisaż wystawy „Graphics go Politics” w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”. Wystawa potrwa do 11 listopada.

Głównym organizatorem Dni Austrii jest austriackie stowarzyszenie FACT (Free Art & Culture Transfer), które działa na rzecz międzynarodowej wymiany sztuki i kulturyzawartość zablokowana

Autor: ag


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama