Tysiąc sadzonek dla wrocławian

Wrocław Kandydaci na radnych o planach na miejską zieleń

numer 2158 - 19.10.2018

Kandydaci na radnych Wrocławia z Prawa i Sprawiedliwości wraz z ubiegającą się o stanowisko prezydenta miasta poseł Mirosławą Stachowiak-Różecką rozdali mieszkańcom 1000 sadzonek drzew iglastych.

Kandydaci PiS przedstawili program Zieleń Miejska. W swoich planach mają powiększenie lasów miejskich o 400 ha, tworzenie zielonych ścian i ogrodów społecznych, wspieranie powstawania parków kieszonkowych i ogrodów społecznych, budowanie zielonych arterii przy głównych ulicach miasta, opiekę nad wrocławskimi parkami, powstanie terenów zielonych na rozbudowujących się wrocławskich osiedlach.

– We Wrocławiu jest za mało drzew i terenów leśnych. Widać też w mieście, jak wiele papieru zużyli na plakaty wyborcze kandydaci, dlatego przekazuję państwu te drzewa, byście je mogli zasadzić i trochę to zrekompensować – mówiła Mirosława Stachowiak-Różecka podczas spotkania z mieszkańcami.

Kandydatka oceniła też, że standardem we Wrocławiu powinny być tereny zielone oddalone od miejsca zamieszkania nie dalej niż o 300 kroków. Ważnym zadaniem jest też odbetonowanie osiedli.

– Zamierzam stworzyć standard zadrzewiania na nowych osiedlach oraz na szeroką skalą korzystać z nowoczesnych rozwiązań umożliwiających rozwój roślinności w obszarze zwartej zabudowy: wiszące ogrody, dachowe ogrody, zielone ściany, balkonowa roślinnośćzawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama