Prezydenci oderwani od rzeczywistości

numer 2158 - 19.10.2018

Podpis prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza widnieje pod „Deklaracją prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”. Czytamy w niej, że „migracje to procesy […] nieuniknione, a w kontekście sytuacji społeczno-demograficznej Polski – wręcz korzystne”, czym sygnatariusze dowiedli oderwania od rzeczywistości i działania na szkodę Polaków. Tekst deklaracji nie był przedmiotem konsultacji społecznych i nie odzwierciedla poglądów większości mieszkańców Wrocławia.

Prowadzenie polityki otwartości na rzekomych uchodźców podważyło zaufanie wrocławian do prezydenta Dutkiewicza w sytuacji, gdy przykłady miast zachodnioeuropejskich, m.in.: Londynu, Paryża, Nicei, Berlina i Brukseli, pokazują, że wraz ze wzrostem liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej rośnie zagrożenie terrorystyczne. Klub radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości natychmiast sprzeciwił się sprowadzaniu do Wrocławia takich osób, będących w rzeczywistości imigrantami zarobkowymi oraz zasiłkowymi, i 7 lipca 2017 r. wystosował do prezydenta Dutkiewicza stosowną interpelację.

W stanowisku klubu stwierdziliśmy, że imigranci zarobkowi, chcący zamieszkać i pracować we Wrocławiu, winni się starać o zezwolenie na pobyt i pracę na identycznych zasadach jak wszyscy zainteresowani osiedleniem się w naszym mieście, określonych w przepisach prawa. Stwierdziliśmy, że priorytetem dla władz Wrocławia powinna być przede wszystkim troska o mieszkańców naszego miastazawartość zablokowana

Autor: Robert Pieńkowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama