Kulturalny flesz

numer 2158 - 19.10.2018

Kino

Festiwal wartościowych filmów

Od 19 do 26 października potrwa kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Niepokalanów 2018”, organizowanego przez Fundację Vide et Crede im. św. Jana Pawła II oraz klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie. Tegorocznej wrocławskiej odsłonie festiwalu, który związany jest z postacią św. o. Maksymiliana Kolbego, będzie towarzyszyło motto: „Ku wolności wyswobodził nas” (por. Ga 5, 1), nawiązujące do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ramach festiwalu odbędą się dwa konkursy na najlepsze filmy fabularny i dokumentalny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz statuetki – Maksymiliany. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal rozpocznie się dziś o godz. 17 mszą św. z oprawą muzyczną, odprawioną pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego w kościele Bożego Ciała. Ceremonia otwarcia wraz z prezentacją jury odbędzie się już w Dolnośląskim Centrum Filmowym o godz. 19. Pierwszym filmem pokazanym na festiwalu (godz. 20) będą „Mandarynki” w reż. Zazy Uruszadzego, którego projekcja odbędzie się w ramach bloku „Kino według…” prezentującym ulubione filmy zaproszonych gości. Na film zaprasza Robert Wrzoska, wrocławski aktor i reżyser (autor filmu pt. „Jedenaste nie uciekaj” z 2010 rzawartość zablokowana

Autor: dw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama