Poprawić nastroje

numer 2158 - 19.10.2018

Zarówno Miedź Legnica, jak i Śląsk Wrocław swoje mecze 12. kolejki Lotto Ekstraklasy rozegrają w sobotę. Podopieczni trenera Dominika Nowaka wystąpią w Sosnowcu, zespół Tadeusza Pawłowskiego podejmie zaś u siebie Arkę Gdynia.

Legniczanie ostatni raz wygrali 2 września, gdy w derbowym spotkaniu ograli 2:0 na własnym boisku Zagłębie Lubin. Od tego czasu po dwa razy remisowali i przegrywali. Okazja na przełamanie nadarza się znakomita, ponieważ zespół z Sosnowca zajmuje obecnie przedostatnią pozycję w tabeli i ma do Miedzi 5 pkt straty. Oba zespoły rywalizowały ze sobą w zeszłym sezonie na poziomie I ligi. Wówczas zielono-niebiesko-czerwoni dwukrotnie wygrywali, nie pozostawiając Zagłębiu cienia wątpliwości, kto jest lepszy. W Legnicy ekipa Dominika Nowaka rozbiła sosnowiczan 4:1, a na wyjeździe zwyciężyła 2:0. Ostatecznie Miedź zakończyła ubiegłoroczne rozgrywki z 5 pkt przewagi nad sobotnim rywalem.

W przerwie letniej w Zagłębiu miały miejsce spore zmiany kadrowe, a podczas ostatniej ligowej przerwy na mecze reprezentacji narodowych doszło w Sosnowcu do zmiany szkoleniowcazawartość zablokowana

Autor: Paweł Sasiela


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama