Wniosek ws. Lotosu do końca roku

numer 2158 - 19.10.2018 Gospodarka

Formalne złożenie wniosku do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Lotosu powinno nastąpić do końca roku, a może wcześniej – powiedział w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes Orlenu, który w środę przebywał w wiertni w Bystrowicach na Podkarpaciu, przypomniał, że w sprawie przejęcia Lotosu koncern jest na etapie prenotyfikacji w Komisji Europejskiej. – Następny krok to złożenie wniosku, które powinno nastąpić do końca tego roku – dodał i zaznaczył, że cała procedura przebiega zgodnie z harmonogramem. – To jest trudny, długoterminowy proces, który przeprowadziła już cała Europa i to nie dziwi, że niektóre koncerny nie są zainteresowane, żeby w Polsce on się powiódł – mówił Obajtek. – Przejęcie ma się opłacać akcjonariuszom i bezpieczeństwu energetycznemu państwa – dodał.

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen nie ograniczy wpłat do lokalnych budżetów z tytułu podatków. Celem nie jest ograniczanie korzyści dla regionu. Odnosi się to zarówno do Gdańska, jak i Płocka. Proces połączenia jest korzystny dla obu spółek i całej gospodarki – oświadczył płocki koncernzawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama