fot. Fabrizio Bensch/Reuters

Mroczne tajemnice Hitlera w raporcie CIA

HISTORIA \ Dokument o nieznanej stronie dyktatora

numer 2158 - 19.10.2018 Świat

Przywódca nazistowskich Niemiec Adolf Hitler miał skłonności sadomasochistyczne i mógł być biseksualny. Ten opis osobowości dyktatora znalazł się w odtajnionym właśnie przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) raporcie amerykańskiego wywiadu.

W datowanym na 3 grudnia 1943 r. raporcie opracowanym przez OSS, organizację wywiadowczą, z której powstało CIA, zebrano wszystkie dostępne informacje o Adolfie Hitlerze.

Raport został ujawniony w 72. rocznicę stracenia przestępców nazistowskich, skazanych przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze. W nocy z 15 na 16 października 1946 r., w przerobionej sali gimnastycznej w więzieniu w Norymberdze amerykańscy żołnierze wykonali wyroki śmieci na 10 z 12 przestępców nazistowskich.

Autorem raportu był Henry Field, członek Specjalnej Komórki Wywiadowczej Białego Domu, nazywany „osobistym antropologiem Franklina Roosevelta”, 32. prezydenta USA. Zebrał w nim wszelkie informacje, które mogą pomóc zrozumieć postępowanie Hitlera, dotyczące wyglądu, zdrowia, diety itp.

O wiarygodności raportu może świadczyć fakt, że źródłem informacji był Ernst Hanfstaengl, bliski przyjaciel Hitlera i spiritus movens nazizmu. Po konflikcie z ministrem propagandy Josephem Goebbelsem Hanfstaengl wypadł z łask i musiał uciekać do USA, aby ratować życie, a za gościnę odpłacał, przekazując alianckiemu wywiadowi informacje i plotki o swoich dawnych towarzyszach.

Aż jedenaście z siedemdziesięciu stron poświęcono w raporcie seksualności wodza III Rzeszy. Field rozpoczyna swoją analizę od tzw. okresu wiedeńskiego, trwającego od 1908 do 1913 r. Wtedy młody Hitler mieszkał w Wiedniu, próbował dostać się na tamtejszą Akademię Sztuk Pięknych i zrobić karierę jako malarzzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama