Kaznodzieja nienawiści znów na wolności

numer 2158 - 19.10.2018 Świat

WIELKA BRYTANIA Anjem Choudary, skazany 6 września 2016 r. za wspieranie i agitowanie na rzecz terrorystów tzw. Państwa Islamskiego (IS), wychodzi na wolność. Brytyjska policja uspokaja obywateli, że niebezpieczny przestępca będzie objęty szczególną obserwacją.

51-letni Choudary został skazany na pięć i pół roku więzienia. Jednak po odbyciu połowy kary islamski kaznodzieja, który zainspirował kilku najbardziej znanych terrorystów islamskich z Wysp Brytyjskich, ma dziś wyjść na wolność.

Choudary to były lider

Al-Muhajiroun, radykalnej grupy islamistów, której członkowie liczne morderstwa i przeprowadzali ataki terrorystyczne. Organizacja została oficjalnie zakazana w 2005 r., ale cały czas jest odnawiana pod różnymi nazwami.

Choudary, prawnik z wykształcenia, jest znany z różnych szokujących wypowiedzi i poglądów. Islamista nazwał terrorystów odpowiedzialnych za zamachy 11 września 2001 r. „wspaniałymi męczennikami” i odmówił potępienia ataków terrorystycznych w Londynie w 2005 r. W 2008 r. powiedział, że prawo szariatu ostatecznie zapanuje w Wielkiej Brytanii, i chlubi się tym, że niektóre muzułmańskie rodziny we wschodnim Londynie mają po 10 lub 12 dzieci, a setki ludzi codziennie nawracają się na islam. Z kolei morderstwo brytyjskiego żołnierza Lee Rigby’ego przez islamskich ekstremistów w 2013 rzawartość zablokowana

Autor: Matt Bukowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama