Arka nie zdobyła Berlina

Koszykarzom Arki nie udało się zdobyć Berlina. Gdynianie przegrali z Albą 68:82 i z czterema porażkami zajmują ostatnie miejsce w grupie B Pucharu Europy. Zawodnicy Arki dotrzymywali kroku gospodarzom tylko do początku czwartej kwarty. Tradycyjnie ostatnią odsłonę podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza wysoko przegrali, tym razem 15:28, i ten fragment zaważył na losach spotkania. Katem gdynian okazał się Peyton Siva. 28-letni amerykański rozgrywający zdobył 27 pkt, z czego 12 w ostatniej kwarcie, i zanotował osiem asyst. W zespole gości najskuteczniejszy był autor 18 „oczek”, Joshua Bostic. W ataku zawiedli natomiast wysocy koszykarze. – Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania. Wiedzieliśmy, że nie możemy grać szybko, bo właśnie taki basket preferują rywale, którzy są