Trwa serial wokół sędziego Kavanaugha

numer 2165 - 27.10.2018Świat

USA Przewodniczący senackiej komisji sądowniczej Chuck Grassley poprosił Departament Sprawiedliwości o przeprowadzenie śledztwa w sprawie prawnika Michaela Avenattiego i jego klientki Julie Swetnick. Oskarża ich o spisek mający zakłócić pracę Kongresu w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem Bretta Kavanaugha.

O Julie Swetnick głośno zrobiło się w czasie przesłuchania sędziego Kavanaugha. Oskarżyła go bowiem o to, że w latach 80. brał udział w imprezach, na których dochodziło do zbiorowych gwałtów, a on sam miał pomagać w otumanianiu ofiar wzmacnianymi drinkami. Reprezentował ją prawnik Avenatti, który zasłynął jako przedstawiciel Stormy Daniels – aktorki filmów pornograficznych, która oskarżała prezydenta Donalda Trumpa o ukrywanie romansu z nią.

Zdaniem wielu komentatorów zeznania Swetnick były mało wiarygodne. Zwracano uwagę, że jest starsza od Kavanaugha i z tego powodu oboje raczej nie obracaliby się w tych samych kręgach towarzyskich. Wątpliwości budził również fakt, że wiedząc, co się dzieje na tych imprezach, nie tylko nikomu o tym nie powiedziała, ale brała udział w kolejnych. Także jej adwokat kazał wątpić w szczere intencjezawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama