Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mamy medal

Dodano: 29/10/2018 - numer 2166 - 29.10.2018
Gework Sahakian, debiutujący w barwach biało-czerwonych w turnieju tej rangi, a pochodzący z Armenii, wywalczył pierwszy medal dla Polski w imprezie trwającej w stolicy Węgier. W decydującym pojedynku pokonał Danijela Janečicia z Chorwacji 7:0. W drodze do walki o miejsce na podium zawodnik Cartusii pokonał Niemca Erika Weissa, Meksykanina Manuela Lopeza Salcero oraz trzeciego w światowym rankingu Japończyka Tsuchikę Shimoyamadę, a w półfinale przegrał z Serbem Davorem Štefankiem. To 83. medal w historii startów Biało-Czerwonych w mistrzostwach świata. Polacy zdobyli łącznie 14 złotych, 38 srebrnych i 31 brązowych krążków. – Jestem szczęśliwy. Dziękuję Bogu, trenerowi i kibicom – powtarzał po walce zawodnik z Kartuz. Równie szczęśliwy był trener klubowy Edward Barsegjan. –