Plastycy w hołdzie Niepodległej

numer 2170 - 03.11.2018Kultura

WYSTAWA 6 listopada 2018 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Niepodległa Suwerenna”. Na ekspozycji znajdą się prace twórców, którzy reprezentują rozmaite nurty artystyczne, ale których łączą patriotyzm, szacunek dla idei wolnego państwa i tradycji narodowej.

Grupa malarzy postanowiła uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wystawą „Niepodległa Suwerenna”. Projekt obejmuje również konkurs malarski i wydanie katalogu wybranych dzieł w formie obszernego okolicznościowego albumu pt. „Wystawa malarstwa w stulecie niepodległości Polski – 2018”.

Każdy z twórców biorących udział w ekspozycji prezentuje właściwy dla swojej stylistyki zestaw obrazów, z których przynajmniej jeden zainspirowany jest ideą niepodległości Polski lub zrodził się z refleksji nad jej historią i współczesnością. Pokazane zostaną więc autentyczne i niczym nieskrępowane wyobrażenia, wizje, symbolika, emocje i przemyślenia współczesnych uznanych w świecie sztuki osobowości artystycznych. Na wystawie swoje prace pokażą m.inzawartość zablokowana

Autor: AnKraj


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się