Tłum chętnych na M+

BUDOWNICTWO \ Atrakcyjne stawki w rządowym programie

numer 2170 - 03.11.2018Gospodarka

W Gdyni do programu Mieszkanie+ w ciągu zaledwie kilku dni zgłosiło się prawie 1,7 tys. osób. To blisko dziesięć razy więcej, niż wynosi liczba budowanych lokali. – Grupa chętnych rośnie – mówi rzecznik prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta. Wnioski można składać do końca listopada.

Do dyspozycji najemców będą 172 mieszkania w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach. Ich zróżnicowana powierzchnia (od 28 do 107 mkw.), a także struktura (od kawalerek do mieszkań pięciopokojowych) odpowiada potrzebom rodzin różnej wielkości. Na osiedlu przewidziano także 224 miejsca postojowe dla samochodów. Przyszli mieszkańcy mają do wyboru opcję samego najmu lub najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25, 30 lat.

Stawki czynszu są zróżnicowane i zależą od kilku czynników: wielkości mieszkania, standardu wykończenia, a w wypadku dojścia do własności również tego, w jakim okresie się to stanie. Najtańsze w przeliczeniu na metry kwadratowe są mieszkania największe, ponad 100-metrowe. Stawki za metr kwadratowy rozpoczynają się od 17,9 zł za sam najem, 21,2 zł z docelowym wykupem po 30 latach w stanie deweloperskim oraz 23,6 zł w stanie wykończonymzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się