fot. Wikipedia/d

Nauert kandydatką na ambasadora przy ONZ

USA \ Zmiany w administracji Donalda Trumpa

numer 2170 - 03.11.2018Świat

Według amerykańskich mediów rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert ma zostać ambasadorem USA przy ONZ. Zajmująca to stanowisko do tej pory Nikki Haley ustąpi wraz z końcem 2018 r.

Nazwisko rzeczniczki Departamentu Stanu stało się popularne w Polsce po tym, jak we wrześniu 2017 r. na konferencji prasowej zabrała głos w sprawie reformy sprawiedliwości w Polsce. – Polska ma prawo do reformy systemu sądownictwa, ale reformy muszą być zgodne z polską konstytucją i prawem międzynarodowym – mówiła wtedy Nauert. O Nauert było głośno także później, gdy w imieniu Departamentu Stanu zdecydowanie zaprzeczyła, by nastąpiło jakiekolwiek zawieszenie stosunków na linii USA–Polska w związku z zamieszaniem wokół nowelizacji ustawy o IPN.

Informacja o tym, że Nauert jest najpewniejszą kandydatką do przejęcia schedy po Nikki Haley, została podana przez większość amerykańskich mediów, ale ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać przekazana w przyszłym tygodniu. Początkowo nazwisko rzeczniczki Departamentu Stanu nie było wymieniane w medialnych spekulacjach. Spodziewano się, że Trump wybierze kogoś z większym doświadczeniem w pracy dyplomatycznejzawartość zablokowana

Autor: Maciej Kożuszek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się