fot. Maciej Łuczniewsk/Gazeta Polska

Osiem lat walki o godne upamiętnienie

INICJATYWA \ W przyszły weekend w stolicy zostanie odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego

numer 2170 - 03.11.2018Temat Dnia

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego w Warszawie zostanie odsłonięty pomnik tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystości odbędą się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, a udział w nich wezmą przedstawiciele rządu oraz prezydent Andrzej Duda. – 10 listopada spotkajmy się w stolicy, aby oddać hołd wszystkim, którzy polegli pod Smoleńskiem – zaapelował redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

W przyszłą sobotę na stołecznym pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa, zostanie odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości udział wezmą najważniejsi politycy w państwie, m.in. prezydent Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, brat zmarłego prezydenta, oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Głównym organizatorem wydarzenia jest MON, a w przygotowania włączyły się kluby „Gazety Polskiej”.

– Spełnia się to, na co czekaliśmy przez ponad osiem lat. Broniliśmy pamięci nie tylko o Lechu Kaczyńskim, lecz także o wszystkich 96 ofiarach, które straciły życie w katastrofie tupolewazawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się