Rewolucja w podatkach od nowego roku

numer 2175 - 09.11.2018Gospodarka

FISKUS Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) upraszczającą rozliczenia tego podatku i nakładającą na fiskusa obowiązek wypełniania deklaracji za podatników.

Ta decyzja oznacza, że od stycznia 2019 r. czeka nas podatkowa rewolucja. Podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o podatku PIT zakłada bowiem, że obok funkcjonujących dotychczas sposobów składania zeznań podatkowych przez podatnika, czyli w postaci papierowej lub elektronicznej za pośrednictwem systemu e-deklaracje, będzie nowa forma rozliczenia podatkowego. Ma ona polegać na wypełnieniu zeznania podatkowego przez Krajową Administrację Skarbową bez konieczności składania wniosku przez podatnika.

– To dobry krok, korzystny zarówno dla podatnika, jak i aparatu skarbowego. Ludzie nie będą musieli sami wypełniać podatkowych formularzy, zrobi to za nich urząd skarbowy, a więc specjaliści korzystający ze sprawdzonego systemu, dzięki czemu wyeliminuje się błędy w zeznaniach – ocenił w rozmowie z „Codzienną” Paweł Szałamacha, były minister finansów, obecnie członek zarządu NBPzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się