Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Biało-czerwony pochód

Dodano: 13/11/2018 - numer 2177 - 13.11.2018
Od rana 11 listopada wszyscy chcący uczestniczyć w Radosnej Paradzie Niepodległości zbierali się w czterech punktach miasta, by stamtąd dotrzeć na pl. Wolności. Sprzed Centrum Historii Zajezdnia wyruszył historyczny autobus, w którym zasiadł m.in. przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Kazimierz Kimso. W pięknej, barwnej paradzie uczestniczyły szkoły, grupy artystyczne i grupy rekonstrukcji historycznej. Na trasie przemarszu owacyjnie witali ich mieszkańcy Wrocławia. W tym roku parada przybrała formę marszu gwiaździstego. Mieszkańcy Wrocławia wyruszyli w biało-czerwonych pochodach z czterech symbolicznych punktów miasta – z pl. Jana Pawła II, sprzed Centrum Historii Zajezdnia, z ul. Powstańców Śląskich oraz placu Społecznego. W paradzie wzięły udział m.in. ubrane
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze