Gazprom już wie, że straci polski rynek

numer 2179 - 15.11.2018Gospodarka

ENERGIA Zakontraktowane już ilości LNG, własne wydobycie oraz planowane dostawy przez Baltic Pipe pozwolą Polsce na całkowitą rezygnację z rosyjskiego gazu – tak rosyjski dziennik „Wiedomosti” skomentował zawarcie przez PGNiG 24-letniej umowy na dostawy skroplonego gazu z USA.

Podpisanie przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z firmą Cheniere Marketing International 24-letniego kontraktu na dostawy amerykańskiego LNG wywołało duże zaniepokojenie w rosyjskich mediach. Obawy te nie dziwią, bo Gazprom może stracić piątego co do wielkości – po Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji – odbiorcę swojego gazu w Europie.

„Polska kontynuuje walkę z zależnością od Gazpromu” – tak rosyjski dziennik „Wiedomosti” skomentował zawarcie przez PGNiG wieloletniej umowy na dostawy skroplonego gazu z USA. Gazeta przyznaje, że zakontraktowane już ilości LNG, własne wydobycie oraz planowane dostawy przez Baltic Pipe pozwolą Polsce na całkowitą rezygnację z rosyjskiego surowcazawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama