Nielegalni imigranci szturmują granicę USA

numer 2179 - 15.11.2018Świat

Migracje Pierwsza fala licząca ok. 400 imigrantów przybyła we wtorek do graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi miasta Tijuana. To część większej grupy liczącej ok. 5 tys. osób, które w tej chwili przebywają w zachodniej części Meksyku.

We wtorek kilkuset imigrantów dotarło autobusami z meksykańskiego stanu Guadalajara do oddalonego o ponad 2000 km miasta Tijuana graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi. Część z nielegalnych imigrantów próbowała w środę sforsować płot na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Sekretarz obrony USA Jim Mattis udał się w środę na obszar przygraniczny, gdzie spotkał się z częścią spośród 7 tys. żołnierzy zabezpieczających granicę amerykańsko-meksykańską. Wojskowi wspierają w tych wysiłkach służby z Urzędu Celnego i Ochrony Granic (US Customs and Border Protection – CBP). Ta agencja federalna postanowiła w celu ochrony granic zamknąć m.in. część pasów drogowych w miejscowościach San Ysidro oraz Otay Mesa w hrabstwie San Diego wiodących do Tijuany. Działania te umożliwią wojskowym zainstalowanie w tych miejscach barykad oraz drutów kolczastychzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się