fot. Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Państwo natychmiast reaguje w sprawie afery w KNF

AFERA \ Funkcjonariusze CBA weszli wczoraj do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego

numer 2179 - 15.11.2018Temat Dnia

Przyjęcie przez premiera Morawieckiego dymisji Marka Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, wszczęcie śledztwa przez prokuraturę w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego, a także wejście do siedziby instytucji funkcjonariuszy CBA i zabezpieczenie przez nich materiałów, które mogą być potrzebne w śledztwie – m.in. takie działania zostały podjęte w ciągu ostatnich 48 godzin w sprawie afery w KNF.Jak już informowaliśmy na łamach „Codziennej”, w marcu br. Marek Chrzanowski, były już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), miał zaproponować Leszkowi Czarneckiemu przychylność dla jego Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł łapówki. Miliarder nagrał złożenie tej oferty, a także zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Chrzanowskiego.

Na doniesienia te błyskawicznie zareagował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki, który spotkał się we wtorek wieczorem z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą, ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, prokuratorem krajowym Bogdanem Święczkowskim, szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernestem Bejdą oraz zastępcą szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Norbertem Lobą. – Premier Morawiecki podjął stanowcze decyzje i zobowiązał odpowiednie instytucje do jak najszybszego wyjaśnienia całej sprawy – powiedziała po zebraniu rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Poinformowała również, że szef polskiego rządu przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego KNF.

Politycy i internauci zwrócili uwagę, że rozmowa między Leszkiem Czarneckim a Markiem Chrzanowskim miała miejsce w marcu brzawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się