Klątwa nad Brzęczkiem

Reprezentacja \ Kolejna porażka Biało-Czerwonych, tym razem z Czechami

numer 2181 - 17.11.2018Sport

Polska przegrała z Czechami 0:1 w towarzyskim meczu w Gdańsku. Był to piąty mecz Jerzego Brzęczka jako selekcjonera i trzecia porażka z rzędu. Nie wygrał jeszcze żadnego. – Wisi nad nami jakaś klątwa – żalił się po meczu Kamil Grosicki, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w tym spotkaniu.Kogo jeszcze po starciu z Czechami można ocenić pozytywnie? Może jeszcze bramkarza Łukasza Skorupskiego, Mateusza Klicha, ewentualnie rezerwowego Damiana Kądziora. Pozostali zawiedli. Robert Lewandowski walczył przez cały mecz, ale w najważniejszej sytuacji, mając przed sobą tylko pustą bramkę, nie trafił w piłkę, która podskoczyła na nierównej murawie.

– Stwarzamy sytuacje, ale nie możemy ich zamienić na bramkę – przyznał Grosicki. – Na pewno teraz potrzebujemy przełamania, czyli zwycięstwa, o czym zresztą wspominałem przed meczem z Czechami. Tym razem się nie udało, ale nie było daleko. Mieliśmy przecież kilka dogodnych sytuacji, ale bramki nie zdołaliśmy zdobyć. Pomimo kolejnego niepowodzenia nie poddajemy się i walczymy dalej. Wszyscy wierzymy, że nadejdą dla niej lepsze czasy – podsumował Grosicki.

Podobnie wypowiadał się też prezes PZPN Zbigniew Boniek. – Nie był to wielki mecz, ale straciliśmy bramkę w momencie, kiedy praktycznie tylko my graliśmy w piłkę. Trzeba to przyjąć z pokorą. Oczywiście nikt nie chce takich meczów przegrywać, bo nie jest przyjemnością ciągle gratulować prezesom innych federacji, ale na eliminacje będziemy gotowi – zaznaczył.

Teraz przed Polakami znacznie trudniejszy i ważniejszy sprawdzian. Jeśli we wtorek w Portugalii nie przegramy, to w grudniu będziemy losowani z pierwszego koszyka w eliminacjach mistrzostw Europyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się