fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki

KONGRES 590 \ Premier Mateusz Morawiecki w Jasionce

numer 2181 - 17.11.2018Gospodarka

Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa. – Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia pracowników – dodał.Gospodarka idzie w dobrym kierunku. Mamy najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej w kolejnym kwartale, który podał Eurostat. Jest się z czego cieszyć – powiedział premier do uczestników kongresu.

Mateusz Morawiecki mówił, że zaproponowany przez rząd model wzrostu gospodarczego zapewnia zrównoważony wzrost. – A przecież o to nam chodziło, żeby gospodarka i społeczeństwo jechały, jak to się mówi, na jednym koniu – dodał.

– Chcemy, żeby szybko rosły wynagrodzenia pracowników. Wierzymy, że wtedy państwo, pracodawcy i przedsiębiorcy, będą jeszcze bardziej ich doceniać – powiedział premier.

– W czasach nie tylko PRL, ale także w pierwszych latach Trzeciej Rzeczypospolitej ceniono towary zagraniczne. Bo one były wyższej jakości. Dzisiaj zaczynamy pytać, czy to jest polskie, czy to jest polski produkt. Nie tylko dlatego, że on jest nasz, ale coraz bardziej polski oznacza wysokiej jakości – dodał Morawiecki.

Wyraził przekonanie, że grupa przedsiębiorców przekonanych do zmian jest w stanie zmieniać rzeczywistość gospodarczązawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się