fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Papierowe koalicje

PO WYBORACH SAMORZĄDOWYCH \ Dla kogo sejmiki wojewódzkie?

numer 2181 - 17.11.2018Temat Dnia

W piątek przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojusz Lewicy Demokratycznej poinformowali o nawiązaniu lub kontynuowaniu współpracy w dziewięciu województwach. Jednak różnice w liczbie mandatów między partiami są tak niewielkie, że w przyszłym tygodniu może się zdarzyć wszystko.Prawo i Sprawiedliwość w czwartek ogłosiło listę przyszłych marszałków województw tam, gdzie samodzielnie wygrało wybory. Zostaliby nimi: Jarosław Stawiarski (lubelskie), Grzegorz Schreiber (łódzkie), Władysław Ortyl (podkarpackie), Artur Kosicki (podlaskie), Andrzej Bętkowski (świętokrzyskie).

Rzecznik partii Beata Mazurek nie podała decyzji komitetu ws. woj. małopolskiego. Jak się okazuje, PiS w Małopolsce nie był w stanie wybrać dwóch kandydatów do zarządu województwa. Jest prawie pewne, że samym marszałkiem zostanie Witold Kozłowski, a jego zastępcami nominaci Solidarnej Polski i Porozumienia.

Poza tymi sejmikami PiS będzie współrządził w dolnośląskim. W kilku województwach sprawa zaś zostaje otwarta. W woj. zachodniopomorskim PiS brakuje jednego mandatu. Hamulcowym miał być podróżnik Aleksander Doba, który nie chciał mieć nic wspólnego z partią rządzącą. Wczoraj jednak zrzekł się mandatuzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama