Tusk wybiera sobie nowych kolegów

numer 2181 - 17.11.2018Polska

POLITYKA Pojawienie się w mediach specjalnej listy wyborczej Donalda Tuska do PE to dowód na pogłębiające się podziały w obozie opozycji. Źle to wróży całemu środowisku w przyszłorocznych wyborach. – Opozycja jest skłócona, trwa ostra walka o wpływy, co najprawdopodobniej jest kontynuacją walki o wpływy między Schetyną a Tuskiem – podkreśla europoseł Ryszard Czarnecki.

Według doniesień serwisów internetowych, m.in. Gazeta.pl, z najbliższego otoczenia Donalda Tuska mają pochodzić informacje o stworzeniu przez niego specjalnej listy wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Na liście kandydatów mieliby się znaleźć byli premierzy i prezydenci, wśród nich wymienia się m.in.: Bronisława Komorowskiego, Jerzego Buzka, Marka Belkę, Leszka Millera, Hannę Suchocką, Kazimierza Marcinkiewicza oraz Ewę Kopacz. Potwierdzenie się informacji o utworzeniu takiej listy oznaczałoby, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, były premier i były lider PO, dużymi krokami wraca na polską scenę polityczną.

Byłaby to bardzo zła wiadomość dla obecnego lidera PO Grzegorza Schetyny oraz innych liderów środowiska tworzącego Koalicję Obywatelskązawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama